BELEDİYE İŞÇİLERİ ATATÜRK'Ü YAPRAKLARLA ANDI

Menteşe'de 2 belediye işçisi, Atatürk'ü ölümünün 81. yılında Gazi'yi yere dökülen kuru yapraklar ile "1938" yazarak andı.

BELEDİYE İŞÇİLERİ ATATÜRK'Ü YAPRAKLARLA ANDI

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, 2 belediye işçisi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yılında sonbaharda yere dökülen kuru yapraklar ile "1938" yazarak andı.

Menteşe Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Basın Halkla İlişkiler Birimi görevlileri, belediye tarafından yapımı devam eden bir yol çalışmasını havadan görüntülemek için Uğur Mumcu Bulvarı'na gitti. Görevliler, çekim yaptıkları sırada yan tarafta bulunan Menteşe Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü bahçesinde 2 belediye işçisinin kuru yaprakları süpürerek bir şekil oluşturduğunu fark etti.

Habersiz yapılan drone çekiminde, işçilerin kuru yapraklarla bahçeye "1938" yazdığı fark edildi. Havadan çekilen yazı etkileyici bir görüntü oluşturdu. Görüntüleri izleyen Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, işçilerin yaptığı hareketin kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

Gümüş, "Sonbaharda yere dökülen yaprakları toplayan işçilerimiz, bu yapraklarla Atatürk'ün ölüm yılı olan 1938 yazmış. Basın birimimiz tarafından görüntülenen bu çekim beni de çok duygulandırdı." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 12:39

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1