İranlı Spor Kondisyoneri Salmanzadeh Muğla Hokeyi için Çalışıyor

İran’da Basketbol Süper Lig takımlarının spor kondisyoneri Ali Reza Salmanzadeh, Ege Yıldızları Spor Kulübü'nde gönüllü olarak çalışmak istiyor.

İranlı Spor Kondisyoneri Salmanzadeh Muğla Hokeyi için Çalışıyor

İran’da Basketbol Süper Lig takımlarında ve milli takımlarda görev yapan profesyonel spor kondisyoneri Ali Reza Salmanzadeh yaklaşık 1 yıl önce Ege Yıldızları Spor Kulübü başkanı Serkan Şen’in davetiyle geldiğini Muğla Menteşe’yi çok sevdiğini ve kulüpte gönüllü olarak çalışmak istediğini belirtti.

Muğlalı sporculara her İran’dan döndüğünde hediyeler getiren ve sporcuların gönlünde adeta taht kuran Ali Reza hoca soranlara "Muğlalıyım" derken yılda 3 sefer gelip toplamda 2-3 ay kaldığı Muğla Hokey takımlarına bilgi birikimiyle sportif anlamda çok destek oldu. Kendi geliştirmiş olduğu oyunla Sporu buluşturan antrenman teknikleriyle Ege Yıldızları Spor Kulübü ve Atılım Olimpik Spor Hokey takımlarının performansını arttıran İran’lı kondisyoner ile ilgili konuşan kulüp başkanı Serkan Şen, "Ali Reza hoca bizim abimiz, çocuklarımız onu çok sevdi  o bizim için için çok önemli özellikle takımdaki sporcularla iletişimi ve bilgi birikimiyle takımımıza çok önemli değerler kazandırdı o Muğla’ya geldikten sonra özellikle maçın sonlarına doğru bizim takım daha iyi oynamaya başladı rakip takımların yorulduğu anlarda sporcularımızın tempoyu arttırıp maçları kazandığımızı gördük." dedi.

Şen, "Özellikle maçın son 3 dakikasına 7-3 geride girdiğimiz 7-7 biten Gaziantep Polisgücü ve 4-0 geriye düşüp maçın sonunda 4-4 bitirdiğimiz Bolu Belediye maçlarında Ali Reza hocanın takıma nekadar büyük katkıları olabileceğini görmüş olduk. Şuan ligin ilk devresinde almış olduğunuz bu puanlar sayesinde Süper Ligde zirveye oynuyoruz, Ali Reza hoca’ya, Muğla Sporuna ve Muğla Hokey’ine vermiş olduğu katkılardan ötürü teşekkür ederim" diye konuştu.

Atılım Olimpik Hokey Kadın Süper Lig takımının devre arasına girmesiyle memleketi İran’ın Gorgan şehrine dönen Ali Reza Salmanzadeh, Baş Antrenör Serkan Şen ve Yardımcı Antrenör Muharrem Hasdemir ile beraber Ege Yıldızları Hokey takımıyla 2019 yılında Türkiye Şampiyonluğu ve 8 Ulusal kupa kazandı. Takımda 8 sporcu milli takıma giderken takımdaki 3 sporcu ise Türkiye Kadınlar A Milli Hokey takımı kadrosunda yer alıyorlar.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7