KAYIP HALİL İBRAHİM GÜREL'İN 5 BUÇUK AY SONRA KEMİKLERİ BULUNDU

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde 5 buçuk ay önce kaybolan Halil İbrahim Güler'in (76), aradan geçen 166 günün ardından kemikleri bulundu.

KAYIP HALİL İBRAHİM GÜREL'İN 5 BUÇUK AY SONRA KEMİKLERİ BULUNDUMuğla'nın merkez Menteşe İlçesi Yeniköy Mahallesi'nde, 9 Nisan tarihinde eşi Sultan Gürel (70) ile birlikte kuzugöbeği toplamaya çıkan Halil İbrahim Güler (76) eşinden ayrıldığı dağlık alanda kaybolmuştu. Mahalleye tek başına dönen Sultan Gürel'in ihbarı üzerine, yaşlı adam AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri tarafından her yerde aranmış ancak bulunamamıştı. Bir haftadan uzun süre bölge didik didik aranmasına rağmen bulunamayan talihsiz adamın elbisesi ve kemikleri evinden 5 kilometre uzaktaki dere yatağında bulundu.ELBİSELERİNDEN TEŞHİS ETTİLER

Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı'na bu sabah yapılan ihbarda, Yeniköy Mahallesinde bulunan dağlık alandaki dere yatağında elbise ve kemikler bulunduğu bildirildi. Menteş İlçe Jandarma ekipleri, savcı ve adli tıp uzmanı ihbar üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Halil İbrahim Gürel'in eşi ve oğullarına da haber veren jandarma ekipleri, bulunan elbiselerin Halil İbrahim Güler'e ait olup olmadığını teşhis etmelerini istedi. Sultan Gürel ve oğulları elbiselerin kayıp olan Halil İbrahim Güler'e ait olduğunu belirtti. Sultan Gürel, göz yaşlarına hakim olamazken, eşini çok aradıklarını ancak bulamadıklarını ifade etti.

Halil İbrahim Gürel'in cesedi kaybolduğu yere 4km uzakta bulundu. Pantolonu ve elbisesinden teşhis edilen talihsiz adamın kafatasının elbiselerinden 30 metre uzakta bulunması ise dikkat çekti.ARAMA ÇALIŞMALARINA 85 RÜTBELİ KOMANDO DESTEK VERMİŞTİ

15 Nisan 2019 tarihinde, aramaların 6. gününde arama çalışmalarına katılan rütbeli komando personelinin sayısı 85'e yükselmiş ancak yine de bir sonuç alınamamıştı. Drone aracılığı ile havadan, iz takip köpekleri ile de yerden destek verilen bir haftalık arama çalışmaları sonuçsuz kalmasına rağmen, Halil İbrahim Güler'in kemiklerinin evine sadece 5 kilometre uzakta bulunması dikkat çekti.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 16:58

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7