Menteşe'de Korona Vakaları Patladı

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına yansıyan verilere göre, Muğla’nın Menteşe İlçesinde bazı bölgelerinde risk haritasının tamamen kırmızıya döndüğü görüldü.

Menteşe'de Korona Vakaları Patladı

Muğla’da ‘Hayat Eve Sığar Uygulaması’ndan (HES) bugün (07 Ocak 2022) alınan risk haritası şok etti. Menteşe’nin bazı bölgelerinde risk haritası neredeyse tamamen kırmızıya döndü. Menteşe’nin ilçe merkezi ve Eğitim Araştırma Hastanesi bölgesi ile Kötekli Mahallesi’nin risk haritasının genel rengi kırmızı (Yüksek Riskli) oldu.


KARANTİNA SÜRESİ DÜŞTÜ


Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, pozitif vakaların karantina süresinin 7 güne düşürüldüğünü duyurmuş, “Karantina sürelerinin mevcut koşullar dikkate alındığında yeniden düzenlenmesinin uygun olacağına karar verilmiştir. Pozitif vakaların karantina süresi 7 gün olarak belirlenmiştir. 7’nci günden sonra hafif ya da semptom göstermeyen kişiler için karantina süresi sona erer. Pozitif vakalar 5’inci gün test yaptırmaları durumunda ve test sonucu negatife dönmüşse karantina süresi sona erer. Temaslı kişiler son 3 ay içinde hatırlatma dozu aşısını olmuş ya da hastalığı geçirmiş ise karantinaya alınmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 16:17

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});