Menteşe Kaymakamlığı'nda İşe Bisiklet Kullanarak Gelen Personel Ödüllendirdi

Menteşe Kaymakamlığı bahçesinde Kaymakam Caner Yıldız’ın talebi üzerine Menteşe Belediyesi tarafından yapılan Bisiklet Park Ünitesi Kaymakam Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürcan Özdilek, Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Emre Alay, Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert ve bisikletseverlerin katıldığı törenle açıldı.

Menteşe Kaymakamlığı'nda İşe Bisiklet Kullanarak Gelen Personel Ödüllendirdi

Törende mesaiye düzenli olarak bisiklet ile gidip gelen Menteşe Kaymakamlığı personeline Kaymakam Yıldız tarafından hediyeler verildi. Törende Bisiklet Park Ünitesi için Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’e teşekkür eden Kaymakam Yıldız, "Hepimizin malumu olduğu üzere günümüzde ulaşımın şehirlerin en önde gelen sorunu. Şehirlerimizdeki bu önemli sorun aynı zamanda çevre ve sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Zaman ilerledikçe de şehirlerimizin bu konuda daha iyiye değil kötüye gidiyor olmasının sebebi, ulaşımı trafik kavramı ile karıştırıyor olmamız. Birçok ülke, şehirlerinde yaşadıkları bu sorunu çözmek için bazı önemli ilkeler üzerinden hareket ediyor. Bunlar; Şehir merkezlerinde daha az özel araç kullanımı, daha konforlu ve yaygın toplu ulaşım, daha çok bisikletli ulaşım altyapısı ve yaya alanları… Bu ilkeler aynı zamanda daha çok yol yaparak değil, aksine yol azaltarak yürütülüyor. Ülkeler şehirlerindeki bazı büyük bulvarları yayalaştırarak hem kentlerini daha yaşanabilir sağlıklı bir çerçeveye taşımayı amaçlıyorlar hem de bisikletli ulaşım altyapısı yatırımlarını yıldan yıla arttırarak bisikleti, ulaşımın güçlü bir alternatifi haline getirmeye çalışıyorlar" dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, "Menteşe'nin bisiklet kenti olması için kaymakamlığımız ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Altar Zeyhan

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 18:20

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7