Menteşe Merkez ve Kötekli Bölgesine 4 Bin Ton Ek İçme Suyu Sağlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırımla Menteşe merkez mahalleler ile Kötekli, Yeniköy ve TOKİ bölgesine ek su kaynağı sağladı. Yapılan çalışmayla Menteşe’ye günde 1814 ton, Kötekli, Yeniköy ve TOKİ bölgelerine günde 1209 ton ek su kaynağı sağlandı.

Menteşe Merkez ve Kötekli Bölgesine 4 Bin Ton Ek İçme Suyu Sağlandı

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, özellikle yaz aylarında Menteşe’de su kesintilerin en aza indirilmesi için önemli bir çalışmayı tamamladı. İki etaplı olarak yapılan çalışma kapsamında daha önce Salihpaşalar ve Kafaca bölgesinde açılmış olan sondaj kuyularının 1520 metrelik yeni hat imalatı ile Merdivenli terfi merkezine iletimi sağlandı. Yerkesik hattında özel mülkiyette bulunan yaklaşık 750 metre hattın da yenileme işleminin yapıldığı çalışmada ayrıca 100 m3 modüler deponun kurulumu da tamamlandı.

İşin ikinci etabında ise daha önce Düğerek bölgesinde açılan ve tam kapasite çalıştırılamayan 5 sondaj kuyusunun merkez kademe üstü 3 bin m3 hacimli depoya iletimini sağlamak için çalışma yapıldı. İş kapsamında 5 bin 400 metre hat imalatı ve 150 m3 biriktirme deposu yapıldı. Sondaj kuyularının elektrik ve mekanik bağlantıları ile birlikte terfi binalarının imalatı yapılarak devreye alındı.

İki etaplı olarak yapılan çalışmalar sonrasında Menteşe’ye günlük 15 bin kişinin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bin 814 ton ek su sağlandı.

Kaynak: Bultenler

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 15:19

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER