Menteşe Spor Lisesi'ndeki Fiziki Yetersizlikler Velilerin Tepkisini Çekiyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Menteşe İlçesi'nde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içinde bağımsız olarak bulunan Spor Lisesi öğrenci ve velileri okulun fiziki yetersizliklerinden şikayetçi.

Menteşe Spor Lisesi'ndeki Fiziki Yetersizlikler Velilerin Tepkisini Çekiyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Menteşe İlçesi'nde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içinde bağımsız olarak 4 sınıf, 120 kişilik bir kontenjan ile açılan Spor Lisesi öğrenci ve velileri okulun fiziki yetersizliklerinden şikayetçi. 1 Mart tarihinden itibaren uygulama dersleri için okula gelecek olan öğrenciler, okulda kendilerini geliştirebilecek bir uygulama alanının bulunmadığını söylediler.

VELİLER ÇÖZÜM BEKLİYOR

Spor salonunda herhangi bir ısıtma sisteminin dahi olmadığını belirten bazı veliler, "Adı spor lisesi fakat kendisi değil. Zaten okul çok eski. Bir de bunun üzerine çocuklarımızın spor yapabileceği, kendilerini geliştirebilecekleri bir alan yok. 1 Mart'ta çocuklarımızın okula gittiklerinde mağdur olmalarını istemiyoruz" ifadelerini kullandılar.

Geçen sene Mayıs ayında açılan spor lisesine 120 öğrenci yetenek sınavı ile seçilmişti.Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7