Menteşe’de Belediye Çalışanından Örnek Davranış

Menteşe'de belediye personeli Memnune Doğan banka çalışanının kendisine yanlışlıkla verdiği 2 Bin lira fazla parayı geri götürerek teslim etti.

Menteşe’de Belediye Çalışanından Örnek Davranış

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Spor Dairesi Başkanlığı personel işlerinde büro personeli olarak görev yapan 31 yaşındaki Memnune Doğan örnek bir davranış sergiledi. Doğan 1500 lira para çekmek için Menteşe'deki bir bankaya gitti. Banka çalışanı Memnune Doğan'a 1500 lira yerine yanlışlıkla 3 Bin 500 lira verdi. İş yerine döndüğünde banka çalışanının kendisine 2 Bin lira fazla para verdiğini farkeden Doğan, bankaya geri dönerek fazla verilen parayı teslim etti.

Memnune Doğan, banka çalışanının kendisine duyarlılığı nedeniyle teşekkür ettiğini belirterek, "Hepimiz bir kurumda çalışıyoruz. Hatalarımız olabilir. Önemli olan toplum olarak birbirimizin hatalarını telafi etmek. Maalesef ekomonik olarak kötü bir dönemden geçiyoruz. Ben yapmam gerekeni yaptım. Banka çalışanı da parayı geri getirdiğim için çok teşekkür etti" ifadelerini kullandı.

Altar Zeyhan

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1