MİKRO KREDİ UYGULAMASI İLE MUĞLALI KADINLAR ÜRETİYOR

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın kredi desteği verdiği 20 kadın daha, ürettikleri ürünleri Muğla'nın Menteşe İlçesinde satışa sundu.

MİKRO KREDİ UYGULAMASI İLE MUĞLALI KADINLAR ÜRETİYOR

Türkiye genelinde uygulanan mikro kredi uygulaması ile ev kadınlarının iş hayatına atılmalarına destek olan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın kredi desteği verdiği 20 kadın daha, ürettikleri ürünleri Muğla'nın Menteşe İlçesinde satışa sundu. Kadınların, üretikleri el emeği göz nuru ürünlerini sergilemeleri için Muğla Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bahçesinde kermes açıldı.

MUĞLA GENELİNDE 805 KADIN KREDİ DESTEĞİ ALIYOR

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Şube Yöneticisi Şeyma Özdemir, "2009 yılında Muğla'da faaliyetlerimize başladık. Bir iş fikriyle bize gelen her kadına mikro kredi desteği sağlıyoruz. İlk yılında 1000 lira ile bu destek başlıyor. Her yıl yaptığı iş ile doğru orantılı kredi limitleri artıyor. Kadınlarımız aldıkları kredileri 48 hafta boyunca haftada 25 lira olarak geri ödüyorlar. 10 yılda yaklaşık 5 Bin kadına destek olduk. Şuan Muğla genelinde 805 aktif kadına kredi desteği sağlıyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz mikro kredi kadınlarımız oluşturdukları kermesle el işi ürünlerini satışa sundular. Toplam 3 gün açık kalacak olan kermese tüm halkımızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 13:51

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1