MUĞLA'DA DUMANSIZ HAVA SAHASI DENETİMİ

Muğla'da, bu yılın ilk 9 ayında 'Dumansız Hava Sahası' kapsamında, 51 bin 265 denetim yapıldı.

MUĞLA'DA DUMANSIZ HAVA SAHASI DENETİMİ

Muğla'da, bu yılın ilk 9 ayında 'Dumansız Hava Sahası' kapsamında, 51 bin 265 denetim yapıldı. İhlal tespit edilen 181 işletmenin sahibine toplam 579 bin, 73 kişiye de toplam 12 bin liralık ceza uygulandı.

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de, 4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' kapsamında denetimler sürdürülüyor. Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla Sağlık Müdürü İskender Gencer ve Menteşe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz'ın katılımı ile işletmelerde sigara denetimi yapıldı.

VATANDAŞIMIZ YASAĞA UYUYOR VE RİAYET EDİYOR

Kafe ve restoranların da aralarında bulunduğu yaklaşık 20 işletmeye yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, karşılarında protokol üyelerini görenler ise şaşkınlık yaşadı. Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, "Vatandaşımız yasağa uyuyor ve riayet ediyor. Denetimler sıklıkla yapıldığı takdirde vatandaşımız böyle bir bilince ulaşmış. Muğla bir tütün memleketi olmasına rağmen sigara içimi gittikçe düşüyor" ifadelerini kullandı.

MUĞLALILARA HASSASİYETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, "Muğlalıların bu konudaki hassasiyetini bizzat yerinde görüp tespit ettik. Denetlediğimiz işletmelerde herhangi bir cezai durum olmadı. Muğlalılara bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer yandan 2019 yılının ilk 9 ayında, 'Dumansız Hava Sahası' kapsamında, Muğla genelinde 51 bin 265 denetim yapıldı. İhlal tespit edilen 181 işletmenin sahibine 579 bin, 73 kişiye de 12 bin liralık ceza kesildi.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7