MUĞLA'DA İZİNSİZ GÖSTERİ YAPAN GRUPTAN 22 KİŞİYE GÖZALTI

Muğla'da, İçişleri Bakanlığınca HDP'li 3 büyükşehire kayyum atanması nedeniyle izinsiz gösteri düzenleyen gruptan 22 kişi gözaltına alındı.

MUĞLA'DA İZİNSİZ GÖSTERİ YAPAN GRUPTAN 22 KİŞİYE GÖZALTI

Muğla'da, İçişleri Bakanlığınca DiyarbakırMardin ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarına görevlendirme yapılması nedeniyle izinsiz gösteri düzenleyen gruptan 22 kişi gözaltına alındı.

Menteşe ilçesindeki Sınırsızlık Meydanı'nda aralarında HDP il yöneticilerin de bulunduğu grup, Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılması nedeniyle izinsiz gösteri düzenlemek istedi. Muğla Valiliğince "kamuya açık alanlarda her türlü gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması yapılmasının yasaklandığını" hatırlatan polis ekipleri, grubun dağılmasını istedi.

Uyarıyı dikkate almayan gruba polisin müdahalesinde, aralarında HDP il yöneticilerinin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilerek Komiser Hamdibey Polis Merkezine götürülen bu kişilerle ilgili "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa" muhalefet suçundan adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 18:42

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1