MUĞLA'DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DESTEK

Muğla'da, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğrencilerinden, HDP il binası önünde oturma eylemi yapan annelere destek.

MUĞLA'DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI DESTEK

Muğla'da, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) öğrencileri çocukları dağa kaçırılan annelerin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine yaptıkları yürüyüşle destek verdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Öğrenci Toplulukları üyesi yaklaşık 60 öğrenci, üniversite tören alanında toplandı. Öğrenciler, "Teröre lanet, analara destek" yazılı pankart açtı. Ellerinde çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıdı.SLOGAN ATTILAR

Tören alanından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önüne kadar yürüyen öğrenciler, "Teröre lanet analara destek", "Atatürk gençliği görev başında", "Kahrolsun PKK, kahrolsun HDP", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda", "Hepimiz polisiz, PKK'ya yeteriz" sloganı attı.HACİRE ANANIN HAKLI İSYANI TÜRKİYE'NİN MESELESİDİR

Öğrenciler adına konuşan Yağız Coşkun, Diyarbakır’da dağa kaçırılan oğlu için Hacire Ana tarafından yakılan ateşin, evlatlarının yüreği yanan bütün ailelerin sesi ve Türkiye'nin meselesi olduğunu söyledi. Coşkun, Hacire Ana'nın haklı isyanının, Türkiye'nin teröre karşı isyanıyla bütünleştiğini belirterek, "Türk gençliği olarak PKK ve siyasi uzantısı HDP'nin kaçırdığı kardeşlerimiz için direnen annelerimizin yanındayız. Terörün karşısındayız. Bölücülüğe geçit vermeyeceğiz" dedi."TÜRK GENÇLİĞİNİN KALBİ DİYARBAKIRLI AİLELER İÇİN ÇARPMAKTADIR"

Terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen mücadelenin artık zafer aşamasına dayandığının göstergesi olduğunu anlatan Yağız Coşkun, "Diyarbakır ailelerinin eylemi bir vatan ve insanlık nöbetidir. PKK ve destekçisi HDP, çok yakında Mehmetçik'in ve analarımızın ayakları altında kalacaktır. Türkiye'mizin birliği, bütünlüğü ve genç kardeşlerimizin güvenli geleceği için terör örgütlerine karşı yürütülen amansız mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Türk gençliğinin kalbi, evlatları için PKK'ya bayrak açan ailelerle çarpmaktadır. Türkiye teröre teslim olmayacaktır. Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek durmayacağız" ifadelerini kullandı.

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7