Oğuzhan Kemçin Davasında Polis Ve 112 Ekibi Olay Gününü Anlattı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 7 Temmuz günü alkollü sürücü Mestan Göksal’ın çarptığı bisikletli Oğuzhan Kemçin yaşamını yitirmiş, Mestan Göksal ve akrabaları tarafından 112’nin aranmaması büyük tepki toplamıştı. Göksal'ın yargılanmasına devam edilirken, bugünkü duruşmada olay yerine giden polisler ve sağlık ekipleri dinlendi. Ayrıca otopsi raporunun henüz gelmediği öğrenildi.

Oğuzhan Kemçin Davasında Polis Ve 112 Ekibi Olay Gününü Anlattı

Duruşmada olay yerine giden Polis Memuru Tayfun Küpeli ifadesinde, "Yolun sağ tarafında 5 6 kişilik kalabalık bir grup vardi. Saat 03:50 sularıydı. Yanlarında durdum ne yapıyorsunuz burada dedim. Arabadan indim bisikleti fark ettim. Baktım cesette hemen oradaydı, sırt üstü yatıyordu, ayakları yola doğru bükülü bakıyordu. Yüzünde, göğsünde kafasında aşırı kan vardı. Maktulün olduğu yer çalılıkların arasıydı. Fazla giremedim, ambulansı aradınız mı dedim hayır dediler. Olay olalı ne kadar süre oldu dedim yarım saat dediler. Ambulansı polisi niye aramadınız diye kızdım. Maktulün fotoğraflarını çektim lambalarının yanıp yanmadığını tam hatırlamıyorum ama maktulün üstünde beyaz giyisi vardı ve kan olmuştu rahat şekilde görülüyordu" dedi.

MOTORLU BİR ŞAHIS KIRIK TELEFONU YOL KENARINDA BULUP, POLİS KONTROL NOKTASINA GETİRDİ

Polis Memuru Hamit Sarıhan ise ifadesinde, "Uygulama yapıyorduk. Alkollü bir aileyle uğraşıyorduk. Denizli yolu kontrol noktasına motorlu bir şahıs geldiğini gördüm. Yolun kenarında bir kırık telefon bulduğunu söyledi. Telefonu nerede nasıl bulduğunu sorduğumda motorlu şahıs 1 kilometre geride yolun kenarında flaşı yanıyordu fark ettim dedi. Saat 01;15 sularıydı. Telefonu aldık ve motorlu şahıs gitti. Kimlik falan sormadık uygulama yaptığımız için" ifadelerini kullandı.

"AŞIRI KAN KOKUSU VARDI"

Ambulans Şoförü Ahmet Şahan, "4 civarlarında ihbar geldi. 2 3 dakika içinde olay yerine gittik. Maktül hemen görülüyordu, polislerden biri el fenerini açtı, kolaylıkla görülebiliyordu. Maktulün yattığı yer derin bir çalılıkların arasındaydı. Nabızlarına baktım 2'si de yoktu. Cihazı taktım kalp atışları düz çizgiydi. Ambulanstan indim, aşırı bir kan kokusu vardı, her tarafı kan içindeydi, göğüs bölgesini açtım her tarafı morarmıştı, kafasından yüzüne kan sızıyordu bildiklerim bu kadar" dedi.

"EL ELE TUTUŞARAK AŞAĞI İNDİK"

Ambulans servisi Acil Tıp Teknisyeni Seyit Mehmet Tokalı, "Saat 4 civarlarında ihbar geldi. 3-4 dakika içinde olay yerine gittik. Polisler vardı. Maktulün nerede olduğunu sordum, yerini gösterdiler . Bisikleti gördüm. Maktül hemen yanındaydı, çok yakındı kolaylıkla görülür bir yerdeydi. Maktül çalılıkların arasındaydı. 3 kişi el ele tutuşarak inebildik. Sırt tahtasını çalıların üstüne koyduk, maktulü kontrol yaptık her tarafı kan olmuştu. Monitörü taktığımızda kardeşimiz ex olmuştu. Kalp ritmi düz çizgiydi" ifadelerini kullandı.

OLAY YERİNDE 5-6 KİŞİ VARDI

112 Ambulans Teknikeri Serkan Atilla, "Saat 4 civarlarında ihbar geldi. 3-4 dakika içinde olay yerine gittik. Ambulanstan indik fenerlerle polisler gösterdiler maktulü gördük bisiklet hemen yanındaydı. Normal inmeye çalıştık inemedik. El ele tutuşup sırt tahtası ile indik. Nabzına baktık, nabiz yoktu. EKG'yi taktık, kalp atışı düz çizgiydi. Olay yerinde 5-6 kişi daha vardı bildiklerim bu kadar" diye konuştu.

Kaynak:İHA

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER