SAÇ DERİSİ KOPAN EZGİNAZ İÇİN MUĞLA SEFERBER OLDU

Yapılan haberler etkili oldu, talihsiz bir kaza sonucu saç derisi kafasından kopan 5 yaşındaki Ezginaz Uysal için tüm Muğla seferber oldu.

SAÇ DERİSİ KOPAN EZGİNAZ İÇİN MUĞLA SEFERBER OLDU

Muğla'nın Menteşe İlçesinde ailesinin bir anlık dikkatsizliği sonucu traktörden düşerek saçını şafta kaptıran ve saç derisi eti ile kafasından kopan 5 yaşındaki Ezginaz Uysal için Muğla seferber oldu.

Yetkililerin daveti üzerinde Sarnıç Mahallesinden Menteşe İlçesine gelen Ezginaz'ı Menteşe Kızılay Şube Başkanı Kenan Gürbüz ve ekibi karşıladı. Ellerinde hediyelerle birlikte gelen Kızılay çalışanları Ezginaz ile yakından ilgilendiler. Talihsiz bir kaza geçiren Ezginaz ve ailesine yönelik Muğla'nın tek yürek odluğunu belirten Menteşe Kızılay Şube Başkanı Kenan Gürbüz, "Yapılan haberin ardından Ak Parti Muğla Milletvekili
Yelda Erol Gökcan, Kızılay Şubesine ulaştı ve biz harekete geçtik. Bugün Ezginaz'ın ailesi ile görüşerek 4 kardeş olduklarını öğrendik. Öncelikle Kızılay Şubesi olarak aileye kıyafet yardımı yapıyoruz. Bir de gıda yardımı yaptık. Önümüzdeki günlerde de Menteşe Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı ile birlikte aileye bir miktar maddi yardımda bulunulacak. Bunun dışında Sağlık Müdürümüz İskender Gencer ile görüştük. O da Muğla Valisi Esengül Civelek ile görüşecek. Ezginaz için bir kampanya başlatılması konusunda, vatandaşlarımızın da desteği ile bir çalışma yapacağız. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Denizova'daki okul müdürünü aradı. Okula başlayacak olan kardeşlerimizin kırtasiye yardımlarını yapacağız. Bu haber sonrasında Muğla tek yürek oldu. Ezginaz'a sahip çıkıldı. Konunun yakın takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Yerel ve ulusal basında yapılan haberlerin bir günde etkisini göstererek, 24 Temmuz Basın Bayramı'nda yetkilileri harekete geçirmesi, haberi yapan tüm basın mensuplarına haklı bir gurur yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 13:07

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7