Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, birçok çiftin nikâhlarını kendisinin kıydığını hatırlatarak bu yıl ilçede kaç kişinin evlendiğini duyurdu. Gümüş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

3 BİN EURO MAAŞLA TARIM İŞÇİSİ ARIYOR 3 BİN EURO MAAŞLA TARIM İŞÇİSİ ARIYOR

“Menteşe Belediyesi nikâh memurluğu tarafından her yıl yüzlerce çiftin nikâh işlemini gerçekleştirerek bu mutlu günlerine ortak oluyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine zaman zaman ben de nikâh kıyıyorum.

Menteşe Belediyesi olarak 2023 yılında 750 tane, göreve geldiğimiz günden bu yana ise 6 Bin 723 çiftimizin nikâhlarını kıydık. Davet edildiğimiz tüm düğün ve nikâh programlarına katılmaya çalışarak vatandaşlarımızın bu özel günlerinde mutluluklarına ortak oluyoruz. Birlikte yeni bir kapı aralayarak dünya evine giren tüm çiftlerimize mutlu ve huzurlu yaşam diliyorum” dedi.

NİKAH VE DÜĞÜN SALONU AYRINTISI ORTAYA ÇIKTI

Menteşe Belediyesi nikâh memurluğu tarafından 2023 yılı içeresinde kıyılan nikâhların 476 tanesi Konakaltı Kültür Merkezi’nde, 268 tanesi düğün salonları ve farklı mekânlarda kıyılırken 6 nikâh işlemi de cezaevinde gerçekleşti. Yabancı ülke vatandaşların talebi üzerine 48 yabancı uyruklu çiftin nikâhı kıyıldı. 2023 yılında en çok nikâh Ağustos ayında kıyılırken, en az nikâh Aralık ayında gerçekleşti.