Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi'nde üzerinde yer alan ilçe binasının açılış törenine, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, AK Parti Dalaman ilçe Başkanı Şefik Oğuz, MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat, Kaçep Başkanı Esen Başpınar, Ortaca İlçe Başkan Yardımcısı Fuat Oran, ilçe yönetimi, Ülkü Ocakları Ortaca İlçe Başkanı Yalçın Güme, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat, Cumhur İttifakı olgusunu korumak, yaşatmak için AK Parti teşkilatları ellerinden gelen hassasiyeti gösterdiklerini ifade eden Akarfırat, "Muğla'da 7 belediyemiz var. Allah'ın izniyle 13 belediye ve üstüne de büyükşehir belediyesini alacağız. Cumhur İttifakı'ndaki arkadaşlarımız da şahit oldu ki verdiğimiz oylar boşa gitmiyor, bize hizmet olarak geri dönüyor." dedi.

Türkiye'ye örnek belediyeciliğin Muğla'dan gösterileceğini belirterek, şöyle konuştu: "Onların kendi kavgalarını seyrettik işte 5 yıl. Muğla önemli bir lokasyon, Muğla Türkiye'nin penceresidir. Bütün Avrupalının, Asyalının tatil yaptığı yerdir. Biz burada başaracağız. Büyükşehirle, kendi ilçe belediyelerinde olan kavgalarını seyrettik 5 yıl. Yok, bitti. Buradaki inanmış arkadaşlarımızla beraber hem Muhammet başkanımı tekrardan belediye başkanı olarak göreceğiz hem de büyükşehri de alacağız ve bütün Türkiye'ye örnek belediyeciliğin ne olduğunu buradan göstereceğiz."

AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça da Cumhur İttifakı teşkilatları olarak 31 Mart seçimlerinde sloganın Türkiye Yüzyılı olduğunu ifade etti.

DALAMAN’DA MUHTARLARIN İSTEKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ DALAMAN’DA MUHTARLARIN İSTEKLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Akça, seçimde Cumhur İttifakı olarak hem büyükşehirde hem de 13 ilçede daha çok iddialı olduklarını ve başaracakları kaydetti. Şunları söyledi: "Çünkü başarmak durumundayız. Özellikle büyükşehir anlamında Muğla'nın yıllardır çözülemeyen sorunu var. Artık bu sorunların daha öteye de gitmesi mümkün değil. Bunun da ancak Cumhur İttifakı adayının seçilmesiyle çözülebileceğine inanıyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ