(CHP'Lİ MESUT UÇAR)

CHP, yerel seçim sürecinde Datça Belediye Başkanlığı’na mevcut başkan Gürsel Uçar’ı aday göstermemişti. Onun yerine Aytaç Kurt’u aday yapmıştı. Kurt’ta yerel seçimlerde Datça Belediye Başkanı olarak seçildi. Datça’da Uçar ile Kurt arasında devir teslim töreni gerçekleşti. Uçar’ın burada MHP’ye yönelik yaptığı konuşma tepkilere neden oldu.

(MHP MUĞLA İL BAŞKANI OĞUZ AKARFIRAT)

MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, yaptığı yazılı açıklama ile CHP’nin eski belediye başkanı Gürsel Uçar’a sert tepki gösterdi.

JEFF BEZOS DATÇA'YA SERVET BIRAKTI! JEFF BEZOS DATÇA'YA SERVET BIRAKTI!

DEMOKRATİK OLGUNLUKLA SEÇİM OLDU

Akarfırat’ın açıklaması şöyle: “Tüm yurtta olduğu gibi Muğla’mız da 31 Mart 2024 Tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde sandığa gitmiş, büyük bir demokratik olgunlukla geçirilen seçim sürecinin ardından yeni belediye başkanları aziz hemşerilerimizin takdiriyle seçilmiştir.  Örnek teşkil edecek bir demokrasi yarışının sahnelendiği Muğla’mızın bazı ilçelerinde ise heyecan doruk yapmıştır. Bu ilçelerimizden birisi de; Muğla’mızın nazar boncuğu olan, güzel insanların değer kattığı Datça ilçemizdir.”

TERBİYEDEN NASİBİNİ ALMAYAN…

“Ne yazık ki; bugüne kadar terbiyeden nasibini alamayan,  itibarını sadece oturduğu makamdan alan, makamından ayrıldıktan sonra ise karakterini de sıfırlayan, aldığı nefesle sadece Datça’mızın dillere destan havasını heba eden bir ismin Datça’lı hemşerilerimize hakaretine hep birlikte şahitlik ettik.  Eski Belediye Başkanı sıfatını taşıyan, bugüne kadar Datça Belediye Başkanı olduğunu sandığımız, hazımsız Gürsel’in gerçek karakterini ortaya koyan “iğrenç” ve bir o kadar da “sefil” sözlerine hep birlikte şahit olduk.

MUSSOLİNİ’YE RAHMET OKUTAN…

“Belediyeye her aldığımız kişi Cumhuriyet Halk Partili.” diyerek kendisinden olmayanlara “emek” hakkı bile tanımayan, “Ben, belediyeye almış olduğumuz belediye çalışanlarının bir MHP'liye  faşist insan kim olursa olsun ona başkanım demesini içime sindiremiyorum.” diyerek faşist katil Mussolini’ye bile “rahmet okutan”, Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren, Cumhur İttifakına oy veren, velhasıl CHP’nin adayına oy vermeyen herkesi “faşist” ilan eden yobaz bir kafaya sahip olan, “Kendi partilimizin hiçbir zaman boynunu yere eğdirmeyelim.” diyerek Belediye Başkanlığını CHP İlçe Başkanlığının da ötesine taşıyarak baskıcı ve utanç verici fikirlerini kusan hazımsız Gürsel’in kendi partisi tarafından Datça’da tekrar aday gösterilmemesi de Datçalı hemşerilerimiz için bir şanstır!  

SONUÇ BAŞIMIZIN TACI

Sandıklardan çıkan sonucun başımızın tacı olduğunu bir kez daha net bir şekilde ifade etmek isterim. Datçalı hemşerilerimizin bize oy versin veya vermesin her oyunun bizim için değerli olduğunu açık bir şekilde söylemek isterim.

KİN NÖBETİ GEÇİRİYOR

Gürsel Uçar adlı hazımsıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı mutlu olsak da “bizleri” faşist olmakla itham eden bu edepsizin; kustuğu kin ve öfkeden dolayı Datça’ya verdiği rahatsızlıktan ise üzüldüğümüzü paylaşmak isterim. Datçalı hemşerilerimize bugüne kadar; kin nöbeti geçiren hazımsız Gürsel’e gösterdiği sabırdan dolayı da tebriklerimi iletiyorum.

Siyasi geçmişinde başka makamlar da işgal eden bu şahsın o dönemlerde de Belediye Başkanlığı döneminde de görevini kayığıyla, tarafsız ve liyakat esasına dayanarak yapmadığı ortadadır. Bu kaybı telafi edecek irade hamdolsun Datçalı hemşerilerimizde vardır. Bu duygu ve düşüncelerle; hazımsız Gürsel’in “faşist” benzetmesini konuşmalarıyla kendi faşizanlığını ortaya döken kendisine iade ediyor, bugüne kadar belediye kaynaklarını sadece kendi yandaşlarına peşkeş çektiği açık olan bu şahsın geçmişe dönük bütün çalışmalarının mercek altına alınması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi; “MHP’ye faşist diyen Türklüğün ve Türkiye’nin yeminli hasmıdır.”

MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK

Türklüğün ve Türkiye’nin yeminli hasımlarıyla, kardeşlik kukunu dinamitleyen bu bozuk kafayla mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir. Mevcut CHP Yönetiminin ve mevcut Belediye Başkanı seçilen CHP’li hemşerilerimizin bu şahsın bu kirli fikirlerini benimsemediğine, bu kirli ağzı lanetleyeceklerine, Muğlalı hemşerilerimizin hazımsız Gürsel’in provokasyonlarına gelmeyeceğine olan inancımı da ifade etmek isterim. Muğlalının Milliyetçi Hareket Partisine verdiği her oyun gereğini eksiksiz bir şekilde “canla başla” yerine getireceğimizi ve bize oy vermeyen hemşerilerimizin gönlünü kazanmak için de gerekli dersleri alarak yolumuza devam edeceğimizin bilinmesini isterim.'

Kaynak: Haber48