İlk zeytin hasadını Muhammet Tokat yaptı

Milas Belediyesi, ilçe merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar üzerindeki zeytin ağaçlarının mahsullerini toplamaya başladı.

İlk zeytin hasadını Muhammet Tokat yaptı

Muğla'nın Milas ilçelerinde, Milas Belediyesi, ilçe merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar üzerindeki zeytin ağaçlarının mahsullerini toplamaya başladı.

İlçede ilk zeytin hasadını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptı. Milas Belediyesi, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 51/a maddesine dayanarak ilçe merkezinde sorumluluğu altındaki taşınmazlar üzerinde bulunan zeytin ağaçlarının mahsulünün hasadı için pazarlık usulüyle satış ilanı vermişti. Ancak belediyenin ilçe merkezindeki zeytin ağaçlarının mahsullerinin, 35.862,50. TL muhammen bedeli ile satış ihalesine katılım olmayınca hasadı belediye ekiplerinin yapmasına karar verildi.

Alınan karardan sonra Belediye şehir merkezindeki zeytinleri hasat etmeye başladı. Hasat işlemi Cumhuriyet Mahallesi'nde yer alan Pembe Karadeveci Parkı'nda başladı. İlk günkü hasat işlemine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ta katılarak ilk hasadı kendisi yaptı.Şehir merkezindeki ağaçlardan 14 bin 345 kilogram zeytin bekleniyor

Hasat ile ilgili bilgi veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Encümen kararı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze yetki verildi. 10-12 kişilik bir ekip oluşturarak, zeytinleri Pembe Karadeveci Parkı'nda toplamaya başladık. İlçe merkezindeki zeytinleri toplama işlemimiz tahminen 10 gün kadar sürecek. Şehir merkezinden 14.345 kg zeytin elde edileceğini düşünüyoruz” dedi.

Tolga GÜNGÖR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1