Milas Belediyesi'nden Türk Tabipler Birliği'ne Destek

Milas Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türk Tabipler Birliği'ne destek verdi.

Milas Belediyesi'nden Türk Tabipler Birliği'ne Destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Türk Tabipler Birliği kapatılsın" çağrısına TTB'den "Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" yanıtı verildi.

Milas Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bugün Türk Tabipler Birliği Milas Temsilciliği’nin öncülüğünde gerçekleşen basın açıklamasına katıldık. Pandemi ile mücadelenin en ön safında yer alan, gece-gündüz demeden fedakarca çalışan sağlık emekçilerinin her zaman yanındayız." notuyla Muğla Tabip Odası'nın yaptığı basın açıklamasının görüntülerini paylaşarak Türk Tabipler Birliği'ne destek verdi. Söz konusu basın açıklamasına Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ta katıldı.

NE OLMUŞTU?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Twitter'dan yaptığı açıklamada Türk Tabipler Birliği'ni ihanetle suçlayıp "derhal kapatılmalıdır" çağrısında bulundu. Türk Tabipler Birliği, Bahçeli'nin açıklamalarına "Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız" yanıtını verdi.

Türk Tabipler Birliği'nden yapılan açıklama şöyle:

Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği'nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir!

"Bütün enerjimizi yaşam hakkını savunmak için harcadık"

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir. Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan Kovid-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

"Evrensel, yasal ve etik sorumluluğumuz"

Türk Tabipleri Birliği'nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. Kovid-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

"Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız"

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:13

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7