Milas Zeytinyağı, Almanya'da Süpermarketlerde Satılıyor!

Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Birliği coğrafi işaretli zeytinyağı olan Milas zeytinyağı Almanya'daki süpermarketlerin raflarına girmeyi başardı. Milas zeytinyağı "Milas" etiketiyle başta başkent Berlin olmak üzere Hamburg, Bremen, Honnover, Lubeck gibi Almanya'nın kuzeyindeki pek çok şehirdeki 150'den çok süpermarketin raflarında yer alıyor. 500 ve 250 ml'lik özel cam şişeler içinde 9.99 ve 6.99 Avroluk fiyatlarla satışa sunulan Milas zeytinyağı Alman tüketicilerin beğenisini kazandı.

Milas Zeytinyağı, Almanya'da Süpermarketlerde Satılıyor!

Almanya'da gıda maddeleri ticareti ve Milas'ta zeytinyağı üretimi yapan Gökhan Yıldırım, AB kotası nedeniyle AB ülkelerine üye olmayan ülkelerden giren her litre zeytinyağı için 1.15 Avro vergi ödenmesinden yakınarak, "AB ülkelerine zeytinyağı ihracatındaki en büyük engelimiz bu kota vergisi. Buna bir çözüm yolu bulunursa zeytinyağı ihracatımız çok artar. Kota, Türk ürünlerinin AB ülkelerine girişinde haksız rekabet oluşturuyor" dedi.

ÖZER: "AB COĞRAFİ İŞARETİ MİLAS ZEYTİNYAĞININ DÜNYADAKİ BİLİNİRLİĞİNİ ÇOK ARTIRDI"

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, "Biz en başından beri Milas memecik zeytinyağının kalitesine, lezzetine güvendik. Güvenimiz boşa çıkmadı. Hem Türkiye'den hem de AB'den coğrafi işaret almayı başardık. AB coğrafi işareti, Milas zeytinyağının hem Avrupa'da hem de dünyada bilinirliğini çok artırdı. Buna paralel olarak da ihracatımız artmaya başladı. Sizin Milas zeytinyağını Almanya'nın raflarına sokmuş olmanız çok büyük bir başarı" diye konuştu.

Kaynak: AltarZeyhan

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});