Yarışmanın ödül törene, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cumhur Çoban eşlik etti.  Tören,  Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlendi. Dereceye girmeyi başaranlara ödülleri protokol tarafından verildi. Ödül törenine,  yarışma boyunca jüri üyeliği de yapmış olan çok değerli fotoğraf sanatçıları İsa Çelik, Çerkes Karadağ, Beyhan Özdemir de katıldılar.

Her yıl farklı konu altında düzenlenen, bu yıl ise; Muğla’nın Arkeolojik Mirası ‘Uygarlıkların Kesiştiği Yer Muğla’ içeriğiyle düzenlenen 6. Ulusal Fotoğraf Yarışması ödül töreninde  jüri üyesi ve fotoğraf sanatçısı Çerkez Karadağ konuştu. Karadağ; “Fotoğraf, iletişimin en önemli aracı durumuna gelmiş önemli bir sanattır. Yüz yılımızın belleğini oluşturacak tek araç fotoğraftır. Geçtiğimiz 6 yıla baktığımızla bir hayli yol almışız. Muğla hem geçmişine sahip çıkıyor hem de gelecekte sanatçılara kapı açıyor” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cumhur Çoban da; “Uygarlıkların kesiştiği Muğla’mızda tarihi mirası belgelemek için fotoğraf yarışması düzenlendi. Fotoğraf yarışmasının devam etmesi, yaşatılması iler ki yıllara taşınması için emek harcayan herkese Muğla halkı adına teşekkür ediyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya değer vermeye devam edeceğiz” dedi.

KADIN NE İSTER? OYUNU BODRUM'DA KADIN NE İSTER? OYUNU BODRUM'DA

Yarışmada birinciliği İstanbul’dan Ahmet Fatih Sönmez, ikinciliği Balıkesir’den Hasan Sayıhan, mansiyon ödülünü Muğla’dan Said Nuri Sargın, Nevzat Çakır Özel Ödülü’nü de Bartın’dan Serdar Aydın kazanan isimler oldular.  3. ’lük ödülü ise;  fotoğrafın Muğla’da çekilmemiş olması nedeniyle Türkiye Fotoğraf Federasyonu'nca iptal edildi.

Kaynak: iha