Bağımsız Türkiye Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Öznur Atayeter olmuştu. Atayeter, seçim ofisine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Atayeter’in açıklaması şöyle: “Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ben, tüm Belediye meclis üyelerimiz ve Muğla il teşkilatımız ile birlikte ortak bir karar aldık. 6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, hala konteyner kentlerde soğuk kış koşullarıyla mücadele eden vatandaşlarımızın olması kalbimizi derinden yaralamaktadır. Depremin yıldönümüne gelen bu seçim çalışmaları nedeniyle mevcut soruna dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için yüksek bütçeler harcayarak seçim ofisleri kurmama kararı aldık.

MSKÜ OKÇULUK TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA ZİRVEDE MSKÜ OKÇULUK TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA ZİRVEDE

Bizler, soğukta konteynerde üşüyen insanımıza rağmen sıcak ofislerde bu çalışmaları yürütmeyi reddediyoruz. Şehrimizin belli noktalarında tıpkı depremzedelerimiz gibi çadırlarımızı kurarak bizi tanımak isteyen seçmenimizi ağırlayacağız. Empatiden yoksun bir siyaset bilinci topluma ancak içinde duygu ve insani hislerin olmadığı liderler çıkarır. Biz bu liderlerden olmayı da reddediyor ve ekliyoruz Muğla'dan Hatay'a ve depremde etkilenen tüm illerimize selam olsun. Bu vesileyle kaybettiğimiz yüz binlerce insanımıza rahmet diliyoruz. “

Kaynak: HABER MERKEZİ