Etkinlik, dünya rekortmeni milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy'un Ölüdeniz açıklarında gerçekleştirdiği muazzam dalışla damgasını vurdu. Masterlar kategorisinde sabit ağırlıkta paletsiz 72 metreye dalarak Türkiye ve dünya rekorunu kıran Ulusoy, başarısını coşkuyla kutladı.

Muğla Çevre Koruma Vakfı (MUÇEV), Beach Of Lagoon, Ölüdeniz'deki turizm şirketleri ve su sporları merkezlerinin iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'nde serbest dalış etkinliğiyle başladı. Dünya rekorlarına meydan okuyan milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, masterlar kategorisindeki performansıyla göz kamaştırdı.

Ulusoy, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiğini ve 70 metreye dalma hedefiyle suya indiğini belirtti. Ancak fazla salınan ip nedeniyle 72 metreye daldığını ifade eden Ulusoy, "Bugün dünya ve Türkiye rekorunu kırdım. Yarın 75 metreye dalıp rekoru resmileştireceğim. Bu başarıyı elde etmek için uzun süren bir çalışma dönemi geçirdim. Amacım, insanlara yaşları ne olursa olsun herkesin bu sporu yapabileceğini göstermek." şeklinde konuştu.

DİREKSİYON BAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ DİREKSİYON BAŞINDA HAYATINI KAYBETTİ

Ölüdeniz Uluslararası Su Oyunları etkinliği 22 Ekim'e kadar devam edecek.