İL MÜDÜRÜ "EMRE ÇAY" ADAY ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürü "Emre Çay", Muğla genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında göreve başlayan aday öğretmenlerle, "Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Semineri'nde" bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Muğla’nın farklı ilçelerine atanan 80 aday öğretmenin, Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Seminer'i, Menteşe Halk Eğitimi Merkezi'nde başladı. İl Müdürü Emre Çay, aday öğretmenlerle Uyum Eğitimi Semineri'nde bir araya geldi.

Aday Öğretmenlik Uyum Semineri'nde öğretmenlere hitap eden İl Müdürü Emre Çay, öğretmenlik mesleği, Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim politikaları, Muğla’nın eğitim vizyonu ve kendi mesleki tecrübeleri hakkında paylaşımlarda bulundu.

Öğretmenlik mesleğinin çok kıymetli ve çok önemli olduğunu belirten İl Müdürü Emre Çay, “Türkiye’nin farklı noktalarından çocuklarımızı yarınlara hazırlamak için geldiniz. İlimize atanarak Muğla eğitim camiamıza güç verdiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz ve her biriniz parmak izi gibi çok özelsiniz. ” şeklinde ifadelere yer verdi..

Muğla’nın eğitim profilinden, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinden ve uygulanan projelerden bahseden İl Müdürü Emre Çay, “İlimizde eğitim ortamlarını iyileştirme ve eğitime erişim konusunda çok önemli mesafeler kat ettik. Bakanlığımızın 81 ilde hayata geçirdiği projeleri ilimiz genelinde titizlikle yürütüyoruz. Bununla birlikte Muğla’da eğitim öğretimin niteliğini artırmak, çocuklarımıza kitap okuma ve yazma alışkanlığını kazandırmak, çevreye duyarlı ve milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesliler yetiştirmek için hazırladığımız projeleri il genelinde tüm okullarımızda yürütüyoruz. Çocuklarımızı çift kanatlı yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızı sadece bilgiyle donatmak yetmez, aynı zamanda erdemli bir nesil inşa etmek zorundayız. Değerler eğitimini anlatmakla kalmayalım, bunu bizzat çocuklarımıza yaşatalım.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Toplantıda mesleki deneyimlerinden anekdotlar sunan İl Müdürü Emre Çay, öğretmenlik mesleği ve sınıf yönetimi hakkında çiçeği burnunda öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.

Öğretmenliğin sevgi, emek, zaman ve sabır isteyen bir meslek olduğunun özellikle altını çizen İl Müdürü Emre Çay, “Cumhuriyet'imizin yeni yüzyılının Türkiye Yüzyılı olması için sizlerle birlikte, el birliği ve gönül birliği içinde çalışacağız.” diyerek konuşmasını noktaladı.

a8763271-84ed-4b24-91f9-e851b898d2cc

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI KUTLAMA ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI KUTLAMA

Kaynak: haber48