Dekoru, kostümleri, müziği, dansları ve oyunculuklarıyla büyük beğeni toplayan Sihirli Gemi oyunu, 23 Nisan Salı günü 14.00’te Nurol Kültür Merkezinde Bodrum Belediye Başkanlığı, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ve BBŞT tarafından çocuklara bayram hediyesi olarak sunuluyor.

"SİHİR HAYATINIZDAN HİÇ EKSİK OLMASIN"

Bir yıldır her cumartesi çocuklarla buluşan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ’Sihirli Gemi’ oyunu, mayıs ayı sonunda son oyununu oynayarak seyircisine veda edecek. Oyunun yönetmeni Sertaç Aydın, Sihirli Gemi ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “Sihirli Gemi sezon boyunca yıldız tozlarını serpmeye devam edecek. Sihir hayatınızdan hiç eksik olmasın. Yıldız tozları tüm çocukları sarsın.”

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, “23 Nisan gibi özel bir günde öğretici ve akılda kalıcı, eğlenirken düşündüren özelliklere sahip tiyatro oyununu çocuklarımıza ücretsiz sunmak istedik. Kendi bünyemizde bulunan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatromuzun kıymetli sanatçılarının sergilediği ve ücretsiz oynanacak olan oyunu mutlaka çocuklarımıza izletmeliyiz. Tüm Bodrum yaşayanlarını ve çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

SİHİRLİ GEMİ OYUNUNUN KONUSU NE?

Birbirinden renkli karakterlerin yer aldığı çocuk oyunu Sihirli Gemi dünyada ve de özellikle üç tarafı denizle çevrili Türkiye’de çok önemli olan deniz kirliliği sorununa odaklanıyor. Oyun renkli rejisi, özgün şarkıları ve danslarıyla seyircilerini korsanların, papağanların, balıkların dünyasına davet ediyor. Çocukların bakışıyla deniz kirliliğinin sebeplerinden ve sonuçlarından bahsederken bu dünyanın tüm canlılara ait olduğunu vurguluyor.

SEÇİMLERLE İLGİLİ OKUL KARARI! 1 NİSAN TATİL Mİ? SEÇİMLERLE İLGİLİ OKUL KARARI! 1 NİSAN TATİL Mİ?

Sihirli Gemi’de, çocuklarımıza güzel bir gelecek armağan etmek için hepimizin sorumlulukları olduğu hatırlatıyor. Diğer yandan hava kirliliği, orman yangınları, termik santraller gibi ekolojik sorunların bir bütün olduğunu yansıtan oyun, küçük seyircilerini eğlendirirken deniz sevgisinin önemini gösteriyor.