DALAMAN BELEDİYE BAŞKANI KARAKUŞ: YENİ DÖNEME YEPYENİ PROJELERLE HAZIRIZ DALAMAN BELEDİYE BAŞKANI KARAKUŞ: YENİ DÖNEME YEPYENİ PROJELERLE HAZIRIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Toplantısı sona erdi. Belediye başkan adaylarının belirlenmesi gündemi ile toplanan Parti Meclisi Toplantısı’nda Muğla’nın 3 ilçesinin adayları belli oldu. Buna göre 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köyceğiz’de Ali Erdoğan, Yatağan’da Mesut Günay ve Dalaman’da Sezer Durmuş belediye başkan adayı olarak belediye başkanı olmak için mücadele edecekler.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Toplantısı’nda ayrıca Ortaca ve Ula ilçelerinde üyelerin katılımı ile ön seçim yapılması kararı aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde daha önce Kavaklıdere’de Saffet Karabıyık belediye başkana dayı olarak açıklanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin şimdiye kadar Muğla’da açıkladığı dört ilçede de mevcıt belediye başkanları Ak Parti’li.

Muğla’da mevcut belediye başkanı CHP’li olmayan ilçelerde ön seçim beklentisi vardı. CHP Muğla İl Başkanı Zekıcan Balcı’nın il başkanlığı seçiminden önce parti örgütünün dediği olacak ve ön seçim yapılacak söylemlerinin ardından Muğla’da açıklanan ilçelerde sadece Ula ve Ortaca’da önseçim yapılacak olması parti örgütleri tarafından nasıl karşılanacağı merak ediliyor.