Kastamonu Merkez ilçeye bağlı Kuzyaka köyü Baylar Mahallesi’nde yaşanan olayda Kuzyaka köyü Muhtarı Mehmet Başoğlu, iddiaya göre mahalledeki evlerden su faturası ücretlerini toplamak istedi.

ESKİ MUHTAR "SU PARASINI ÖDEMEM" DEYİP ATEŞ ETTİ

PROF. ÖNOL’DAN KORKUTAN HAVA TAHMİNİ PROF. ÖNOL’DAN KORKUTAN HAVA TAHMİNİ

2014-2019 yılları arasında aynı köyde muhtarlık yapan Mehmet D. su parasını ödemeyeceğini söyleyince Mehmet D. ve Başoğlu arasında telefonda tartışma çıktı. Yaşanan tartışmanın ardından Başoğlu, azası ile su faturası için mahallede yaşayan bir vatandaşın evine gitti. Bu sırada Mehmet D., Başoğlu’nun bulunduğu evin önüne gelerek pompalı tüfekle ateş açtı. Bahçede beklerken kurşunların isabet ettiği muhtar olay yerinde hayatını kaybetti.

CİNAYET SABIKASI ORTAYA ÇIKTI

Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine köye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Başoğlu’nun cenazesi, Kastamonu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Aynı mahallede 2014-2019 yılları arasında muhtarlık yapan cinayet zanlısı Mehmet D.’nin yakalanması için jandarma ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Cinayet zanlısının ‘cinayet’ suçundan sabıkası olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.