ASKIDA BİSİKLET PROJESİ İLE 70 ÇOCUĞA BİSİKLET VERİLDİ

Muğla'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen Askıda Bisiklet etkinliği kapsamında derslerinde başarılı 70 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Muğla'nın Ortaca ilçesi Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda düzenlenen etkinlik başta Ortaca Belediyesi ve Ortaca Kent Konseyi olmak üzere birçok gönüllü tarafından desteklenerek gerçekleştirildi. 

Askıda Bisiklet, önceliği ihtiyacı olan çocuklara veren ve her çocuğun bir bisiklete sahip olmasını, bisiklet kültürünü öğrenmesini amaçlayan bir proje. Çocukları hem küresel büyümeye, hem trafik yoğunluğuna, hem de çevreye karşı duyarlı birer bireyler olarak yetişmelerinin amaçlandığı projede, bisiklet kullanımının önemi aşılanmaya çalışılıyor. 'Askıda Bisiklet'in Annesi' olarak kabul gören, projenin mimarı ve öncülerinden Zehra Erbil, 2 bisiklet hediye ederek çıktıkları bu yolda, bugün 70 öğrenciyi bisikletle tanıştırmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Projeye destek veren herkese teşekkür eden Zehra Erbil, konuşmasında çocuklara seslenerek, "Çocuklar iklim değişikliği için, artan yoğun trafik için, küresel büyümeye karşı bol bol pedal çevirin, iyi ki varsınız" dedi.Etkinlikte açıklamalarda bulunan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, konuşmasında; "Belediye olarak desteklediğimiz, Ortaca Kent Konseyi ile hayat bulan 'Askıda Bisiklet' projesi ile ihtiyaç sahibi ve eğitimlerinde başarılı olan 70 çocuğumuza bisiklet hediye edeceğimiz böylesi güzel bir günde sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluluk duyuyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi 'Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum' sözlerini kendimize ilke edinerek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daima destek olarak, onların eğitim, bilim, sanat ve sporda başarılı olmaları için projeler üretiyor, Türkiye Cumhuriyeti'ni payidar kılacak bir nesil için onlara desteklerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak bir hayat içerisinde kendilerini geliştirmeleri adına atılmış böylesi bir adıma destek olanları tebrik ediyor, evlatlarımıza hayırlı bir gelecek diliyorum. 

Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Belediye olarak gençliğimize olan desteklerimizin her daim devam edeceğini belirtmek istiyor, hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 14:29

Metin Gire

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7