Başkan Uzundemir Dezenfekte İstasyonunun Tanıtımına Katıldı

DOD öncülüğünde, Dalyan Mahallesinde 5 farklı noktaya kurulan dezenfekte ve maske İstasyonunun tanıtımına Belediye Başkanı Alim Uzundemir katıldı.

Başkan Uzundemir Dezenfekte İstasyonunun Tanıtımına Katıldı

Dalyan Otelciler Derneği (DOD) öncülüğünde, Dalyan Mahallesinde 5 farklı noktaya kurulan dezenfekte ve maske istasyonunun tanıtımına Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Belediye Başkanı Alim Uzundemir, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker Karaalp, DOD Başkanı Ali Mürşit Yağmur, turizmciler ve vatandaşlar katıldı.

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, burada yaptığı konuşmada; ‘Dalyan’da işletmeciler kendi işyerlerinde aldıkları tedbirlere ilaveten dezenfekte ve maske istasyonu kurdu. Dalyan Otelciler Derneği kısa süre önce kurulmasına rağmen başarılı projeler gerçekleştiriyor. Maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda devamlı yapmış olduğumuz uyarılar ve denetimlerle birlikte vatandaşlarımız böyle bir hizmetle de buluşmuş olacak. Güvenlik güçlerimizle birlikte denetimlerimize devam ediyor, sık sık maske dağıtıyoruz. Bu istasyonlarında sayısını arttırmak istiyoruz.’ değerlendirmesinde bulundu.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir; ‘Dünyayı sarsan salgın sürecinde çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu uygulamayı hayata geçiren Dalyan’daki işletmecilere bölge halkı adına öncelikle çok teşekkür ediyorum.Bizler Ortaca Belediyesi olarak pandemi sürecinde vatandaşlarımızın sağlığı için Bakanlıklarımızdan gelen tüm tebliğleri uyguladık. İlçemizde maske dağıtımı, dezenfekte çalışmaları gibi bir çok uygulamayı tekrar ettik. Denetimlerimiz ve uygulamalarımız halen devam ediyor. Pandemi süresinde Dalyan Mahallemizde maske dağıtım ve el dezenfektan istasyonlarını arttıran dernek üyelerine bir kez daha teşekkür ediyorum. ’ dedi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1