ORTACA BELEDİYE BAŞKANI ALİM UZUNDEMİR'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında, Muğla'nın Ortaca ilçesinin Belediye Başkanı Alim Uzundemir bir kutlama mesajı yayımladı.

ORTACA BELEDİYE BAŞKANI ALİM UZUNDEMİR'DEN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında, Muğla'nın Ortaca ilçesinin Belediye Başkanı Alim Uzundemir bir kutlama mesajı yayımladı.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, yayımladığı mesajına, "Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aziz milletimizin Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir" sözleriyle başladı.

'ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ'

Başkan Alim Uzundemir, "Tarih boyunca ülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza ve birlikte yaşama irademize kast eden düşmanlar karşılarında daima ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı ile dimdik duran sağlam bir milli iradeyi bulmuşlardır. Tarih boyunca yazılan kahramanlık destanlarımızın temelinde milletimizce kutsal sayılan şehitlik ve gazilik unvanlarına duyulan ilahi aşk yatmaktadır. Vatan sevgisinin beslediği bu yaklaşımla nice zaferler kazanılmış ve tarih boyu milletimiz, bağımsızlık ve özgürlüğünü bütün dünyaya örnek bir şekilde ödün vermeden korumuştur. Kurtuluş savaşımız sonucu elde ettiğimiz eşsiz zaferde de şehitlerimizin kanları kadar, gazilerimizin fedakârlık ve azimleri de büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, işte o eşsiz zaferin sağlam temelleri üzerinde yükselmiştir " ifadeleriylei, gazilik ünvanının milletimiz için önemine vurgu yaptı.

'GAZİ MİLLET'

Alim Uzundemir, yayımladığı mesajını, "Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Gazi ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin bilincinde yaşamaya devam etmektedir. 15 Temmuz’da milletimizi esaret altına almak ve ülkemizi vesayet altına sokmak isteyen şer güçler ve maşaları, karşılarında her bir ferdi vatan ve millet için canını silahlara, bombalara ve uçaklara siper eden bir milleti bulmuşlardır. Bu millet 15 Temmuz’da meydanlardaki cansiperane mücadelesiyle ‘Gazi Millet’ unvanını taşımayı hak ettiğini bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir.Bu duygu ve düşünceler içinde tüm gazilerimizin gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" sözleriyle sonlandırdı.

Hulusi Çağrı Tezcan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1