Ortaca Belediyesi İlçeye 2 Adet Saha Kazandırdı

Ortaca Belediyesi, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde 2 adet sahayı ilçemize kazandırdı.

Ortaca Belediyesi  İlçeye 2 Adet Saha Kazandırdı

Ortaca Belediyesi, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde 2 adet sahayı ilçemize kazandırdı. Protokol imzalanmasının ardından,belediyedeki teknik personel ile gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak sahaların yapılabileceği en uygun alanlar seçildi. Dalyan ve Akıncı mahallerine yapılacak sahaların, ilk çalışmaları Akıncı Mahallesi'nde başladı.

Amatör ligdeki futbolcuların antrenman ve maçlarını yapabileceği ölçüde ve özellikte yapılacak olan sahanın ön incelemesi için Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, başkan yardımcısı Fedai Kılıç,meclis üyesi Sebahi Yılmaz, Akıncı Mahalle Muhtarı Doğan Ünal ve vatandaşlarımız proje alanında bir araya gelerek incelemelerde bulundular.Yapılacak olan saha için memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar ,sahanın yapılmasından sonra Akıncı Mahallesine çok katkısı olacağını söylediler. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Alim Uzundemir “Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması ve sağlıklı bireyler yetiştirilmesi için sosyal ve sportif faaliyetler kapsamında yürüttüğümüz çalışmaları, daha geniş bir alana yaymayı hedefliyoruz. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında 2 mahallemizde saha ve soyunma odaları, yapılacak. Çalışmalarımızı en kısa sürede başlatarak hem gençlerimize yeni faaliyet alanları kazandırmış olacağız, hem de mahallelerimizdeki önemli bir ihtiyacı gidermiş olacağız. Bu hususta Spor Toto Teşkilatı Başkanlığına destek ve ilgileri nedeniyle teşekkür ederiz. Bu yatırımlarımız İlçemize ve tüm sporcularımıza hayırlı olsun’’ dedi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7