Ortaca Belediyesi ‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın ‘’ Diyor

‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın ‘’ projesinde ilçedeki öğrencileri sinema ile buluşturmak için Ortaca Belediyesi 500 kişilik araç desteği sağladı.

Ortaca Belediyesi ‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın ‘’ Diyor

‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın ‘’ projesinde ilçedeki öğrencileri sinema ile buluşturmak için Ortaca Belediyesi 500 kişilik araç desteği sağladı. Daha önce sinemaya gitmemiş öğrencilerin sinema ile buluşması için Türkiye Belediyeler Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Sinemacılar Derneği tarafından protokol imzalandı. İmzalanan protokol ve saha çalışmalarından sonra ilçede bulunan 500 öğrencinin sinemaya götürülmesi kararlaştırıldı.

Fethiye’ye sinemaya götürülecek 500 öğrencinin araç teminleri için Ortaca Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonunda 500 öğrenci Fethiye'ye gidip, gelmeleri için 500 kişilik araç temini belediyemiz tarafından sağlandı.

Sinema dönüşü öğrencileri belediye önünde karşılayan Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, öğrenciler ile sohbet ederek sinema ile ilgili deneyimlerini dinledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Alim Uzundemir ‘’Öğrencilerimizin sinema dönüşündeki mutluluklarını görünce bende çok mutlu oldum.Proje destek için gelindiğinde elimizden geleni yapacağımızı belirtmiştik.Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımız için ne yapsak azdır. Bu projede emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.Çocuklarımızın yararına olacak projeleri her zaman destekleyeceğimizide bir kez daha belirtmek istiyorum’’dedi.
 

Burcu Keskin

YORUM EKLE
YORUMLAR
ışık yılmaz
ışık yılmaz - 9 ay Önce

ortacamiz bayaca kalabalıklaşti buraya da alisveris merkezi ıcinde bir sinama olmasi sahane olur diger çevrelerden bayaca ilgi goreceginden çok eminim

SIRADAKİ HABER

banner1