Ortaca'da İstanbul Sözleşmesi Feshine Karşı Eylem

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri, Muğla'nın Ortaca ilçesinde, İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine karşı eylemde bulunacak.

Ortaca'da İstanbul Sözleşmesi Feshine Karşı Eylem

Muğla'nın Ortaca ilçesinde yapılacak olan eylem, 5 Nisan Pazartesi günü saat 16:00’da Atatürk heykeli önünde gerçekleştirilecek. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri tarafından yapılan duyuruda şu sözlere yer verildi; 

"Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri olarak, kadın cinayetlerini durdurmak, kadına karşı şiddete bir son vermek amacıyla yıllardır verdiğimiz mücadele de kadınları koruyacak olan, cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıracak olan İstanbul Sözleşmesini uygulamaları gerektiğini söyledik. Her geçen yıl artan kadın cinayetlerine rağmen bir gece yarısı sözleşmeden feshettiklerini açıkladılar. Biz bu kararı tanımıyoruz, kabul etmiyoruz. Kadınların yaşam güvencesi olan İstanbul Sözleşmesi bir an önce uygulanmalıdır. Muğla Kadın Meclisi olarak sözleşmeden fesih kararını kabul etmediğimizi "kararı geri çek, sözleşmeyi uygula" demek için 5 Nisan Pazartesi günü 16:00’da Atatürk heykeli önün de buluşuyoruz. Tüm kadınları bekliyoruz."

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7