Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Turan Baş Hayatını Kaybetti

Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Turan Baş, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Baş’ın uzun zamandır kanser tedavisi gördüğü ve kalbinin daha fazla dayanamadığı belirtildi.

Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Turan Baş Hayatını Kaybetti

Ortaca ilçesinde yaşayan Vatan Partisi Muğla İl Başkanı 63 yaşındaki Turan Baş, tedavi gördüğü hastanede geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Daha önce Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Sekreterliği yapan ardından Muğla'ya taşındıktan sonra 23 Şubat 2020 tarihinden itibaren il başkanlığı görevini yürüten Baş'ın kanser tedavisi gördüğü belirtildi.

Vatan Partisi Muğla Öncü Gençlik İl Başkanı Yağız Coşkun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Turan Baş, bizler için örnek bir lider, bir ağabey, bir baba, bir mücadele arkadaşıydı. Sofrasından az yemek yemedik. Nasihatlerinden az yararlanmadık. Mücadelesinden hep örnekler aldık. Liseli yıllarından itibaren, vefatına kadar kendini Türk Milleti’ne ve insanlığa adamış bir aydınlıkçıdır. Şerefleri, fedai, erdemli yaşamın büyük bir örneği. Nefes aldığı sürece kendisini, milletine, insanlığa ve partimize adamıştır. Başkanımıza söz veriyoruz. Bıraktığı bayrağı değil yere düşürmek her zaman daha ileriye taşıyacağız. Turan Başkanımız mücadelemiz içerisinde yaşamaya devam edecektir.

TURAN BAŞ KİMDİR?

1957 yılında Trabzon-Beşikdüzü’nda dünyaya gelen Turan Baş, ilk,orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Televizyon ve Müzik yapımcılığı yaptı. Baş, Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Sekreterliği ve Muğla İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.Kaynak: Cavit Akgün

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7