‘Karıştırılan Aşı’ Skandalı!

Konya’da Sinovac ve Biontech flakonlarını karıştıran bir hemşire, 23 yaşındaki bir hastaya yanlışlıkla 6 doz mRNA aşısı uyguladı. Fenalaşan hasta bir gece müşahade altında tutulmasının ardından bugün öğlen saatlerinde taburcu oldu.

‘Karıştırılan Aşı’ Skandalı!

Konya’da yaşayan 23 yaşındaki Semiha Işık, Sinovac aşısı olmak üzere Sağlık Bakanlığına bağlı bir aşı uygulama merkezine başvurdu. Aşı uygulamasını yapan hemşire, üzerinde yabancı dilde yazılar olan Biontech flakonunu Sinovac flakonuyla karıştırdı. Sinovac aşısı yaptığını düşünen hemşire flakonun tamamını kullanınca yanlışlıkla hastaya Biontech aşısının 6 dozunu birden uygulamış oldu. Aşıdan hemen sonra fenalaşan Işık, Konya Numune Hastanesi’nde tedavi altına alınırken sağlık görevlileri iki aşı flakonunun karıştırıldığını fark etti.

Bir gece boyunca müşahade altında tutulan Işık, bugün öğlen saatlerinde taburcu edildi. Olay ile alakalı T24’ün sorusunu cevaplayan Hastane Başhekimi Halil Ekrem Akkurt, bir aşı uygulama merkezinde aşı uygulanan hastanın kendi hastanelerinde tedavi altına alındığını ve şu anda sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi. Semiha Işık, bugün öğlen saatlerinde taburcu edildi.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 16:20

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER