MSKÜ Hastanesi'nde Çocuk EEG Laboratuvarı Açıldı

MSKÜ Hastanesi'nin beynin elektriksel aktivitesinin görüntülenerek kaydedildiği Çocuk EEG Laboratuvarı hizmete açıldı.

MSKÜ Hastanesi'nde Çocuk EEG Laboratuvarı Açıldı

Çocuk EEG (Eleketroensefalografi) Laboratuvarının açılışı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Salih Akkuş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Pof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haşim Olgun ile Başhekim Yardımcıları, akademisyenler ve hekimlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hastanenin Çocuk Nörolojisi Kliniği kapsamında, beynin elektriksel aktivitesinin görüntülenerek kaydedildiği Elektroensefalografi (EEG) tetkikinin yapıldığı Çocuk EEG Laboratuvarı hizmete açıldı. Özellikle çocukluk çağı epilepsi hastalarının tetkikinde önemli yer tutan EEG'nin çocuklarda uyku sırasında da yapılabilmesi için gerekli olan ses izolasyonlu çekim odası ve uyku odası da bulunan yeni laboratuvar hem poliklinik hem de yataklı servis hastalarına hizmet vermektedir.

Çocuk Nörolojisi Uzmanı Dr. Hülya Kayılıoğlu'nun sorumluluğunda hizmet veren Çocuk EEG Laboratuvarı hastanenin A Blok Zemin katında yer almaktadır. EEG Laboratuvarı Çocuk Nörolojisi Hekiminin muayenesi sonrası randevu sistemi ile çalışmaktadır. 

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER