Özlem Türeci ve Uğur Şahin Aşının Hikayesini Yazacaklar!

Pfizer ile ortaklık yaparak korona virüsü aşısı üreten ve bir anda dünyanın en popüler bilim insanları olan BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin bir kitap hazırlığı içerisine girdi.

Özlem Türeci ve Uğur Şahin Aşının Hikayesini Yazacaklar!

BioNTech’in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, bir kitap yazarak korona virüsü salgınına karşı geliştirdikleri aşının hikayesini yazma kararı aldı.


Vaccine: How the Breakthrough of a Generation Fought Covid-19 (Aşı: Bir Nesilden Çığır Açanlar Covid-19’la Savaştı) isimli kitapta ikilinin aşı geliştirme süreci ve korona virüsü salgınıyla mücadelesi mercek altına alınacak.

ÜST DÜZEY YETKİLİLERİN GÖRÜŞLERİ DE OLACAK


Financial Times muhabiri Joe Miller tarafından kaleme alınan kitapta Dr. Türeci ve Dr. Şahin’in yanı sıra BioNTech ve Pfizer’dan üst düzey yetkililerin de görüşleri yer alacak.


Dr. Türeci ve Dr. Şahin ile yapılan 150 saati aşkın röportajdan derlenen kitapla ilgili konuşan Miller, “Rekor kıran gelişmeyi izlemekten ve çağımızın en büyük bilimsel başarısının hikayesini anlatmaktan dolayı çok mutluyum. Kanserle uzun süren mücadelelerinde Şahin ve Türeci bağışıklık sisteminin gücüne inandı. Onların başarısı, insanlığın en karanlık anlarında tatlı bir tesadüf değildi” ifadelerine yer verdi.

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER