Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı kazandı. CHP’nin adayı Ahmet Aras, şuana kadar açılan sandıklarda geçerli olan oyların yüzde 54.90’nı aldı. Cumhur İttifakı’nın adayı Aydın Ayaydın ise yüzde 31.73’da kaldı.

Aydın Ayaydın, ilk açıklamasını sosyal medya hesabı X’den yaptı. Açıklamasında, "Sevgili Muğlalılar demokrasimiz adına son derece olgun bir seçimi geride bıraktık. Muğla’ya hizmet etmek için aday olduğum bu süreçte benim yanımda yer alan, gözlemleri, deneyimleri ile bize destek olan, hazırladığımız projelerimize katkı sunan, gittiğimiz her yerde bizi samimi şekilde karşılayan, bize oy veren veya vermeyen tüm Muğlalı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

MUĞLA, ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR MUĞLA, ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

Bu hizmet yarışında ipi göğüsleyen Ahmet Aras kardeşimi arayarak kutladım, görevinde başarılar diledim. Muğla’nın menfaatleri neyi gerektiriyorsa bundan önce olduğu gibi bundan sonra da katkı sunmaya devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.