Düğün Pastası Yerine Çiğ Köfte Kestiler

Seydikemer'de evlenen çift düğünlerinde pasta yerine çiğ köfte kesti.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde düğünlerinin unutulmaz olmasını isteyen gelin ve damat pasta yerine çiğ köfte kesti. 

Fethiye'de çiğ köftecilik yapan Sedat Göbüt (34), özel bir şirkette çalışan Pınar Göbüt ile dünya evine girdi. Çiftin Seydikemer'in Çaykenarı Mahallesi'nde gerçekleştirilen düğün törenine yakınları, arkadaşları ve mahalle sakinleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Gelin ve damat bir süre davetlilerle oynadıktan sonra pasta kesim merasimine geçildi. Düğün alanına pasta yerine, pasta şekli verilerek acı biberlerle süslenmiş çiğ köfte getirildi.

Genç çift, davetlilerin şaşkın bakışları arasında, çiğ köfteyi kesti. Çiğ köfte daha sonra davetlilere ikram edildi.

"Yalnız acısı biraz fazla olmuş"

Çiçeği burnunda çift yaptıkları bu sıradışı törenden mutlu olduklarını dile getirdi. 10 yıldır Fethiye'de çiğ köfte dükkanı işlettiğini belirten Sedat Göbüt, düğünde geleneklerin dışına çıkmak istediklerini söyledi. Törene renk katmak için pasta yerine çiğ köfte kestiklerini anlatan Göbüt, "Umarım tüm davetliler memnun kalmıştır. Biz çok mutlu olduk." dedi.

Düğünde çiğ köfte kesme fikrinden haberdar olduğunu aktaran gelin Pınar Göbüt de "Çok mutluyuz. Pasta yerine çiğ köfte keserek bir farklılık olsun istedik. Yalnız acısı biraz fazla olmuş." diye konuştu.

Davetlilerden Süleyman Akabik ise "İlk kez bir düğünde pasta yerine çiğ köfte kesildiğini görüyorum. Çiğ köfteden tatmak için bekliyorum." sözlerini kaydetti.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1