İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu... 20 ilde eşzamanlı yapılan Sibergöz-20 operasyonlarında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 64 kişi yakalandı.

O DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA! TATİL HAYALİNİZ ZEHİR OLMASIN! O DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA! TATİL HAYALİNİZ ZEHİR OLMASIN!

Sanal ortamda nitelikli dolandırıcılığa yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen Sibergöz-20 operasyonları kapsamında 20 ilde 64 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleşen operasyonların merkezi Erzurum oldu. Erzurum merkezli Sivergöz 20 operasyonları; İstanbul, Mersin, Adana, Gaziantep, Kırşehir, Sinop, Adıyaman, Tekirdağ, Bursa, Şanlıurfa, Aydın, Diyarbakır, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Karabük, Samsun, Kocaeli ve Antalya'da eşzamanlı olarak düzenlendi.

Şüphelilerin, 'oltalama' siteleri üzerinden 'araç kiralama ve sigorta' firmalarının adlarını kullanarak vatandaşı sanal ortamda dolandırdıkları tespit edildi. Haksız kazanç sağladıkları belirlenen 64 şüpheli ile birlikte, baskın yapılan adreslerde ruhsatsız tabancalar, çok miktarda döviz, Türk lirası ve altın ile dijital materyale el konuldu.