Adem Zeybekoğlu, "Muğla'nın Parti Meclisinde Temsil Edilmesini İstiyoruz"

Yaklaşık bir hafta sonra, 25-26 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecek CHP 37. Olağan Kurultayı öncesinde Muğla CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, kurultayda Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu, Parti Meclisi’nde genel başkanın anahtar listesini destekleyeceklerini açıkladı.

Adem Zeybekoğlu, "Muğla'nın Parti Meclisinde Temsil Edilmesini İstiyoruz"

CHP 37. Olağan Kurultayına ilişkin açıklama yapan Zeybekoğlu, “Kurultayda Muğla olarak genel başkanımızı destekliyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun oluşturacağı anahtar listeyi de destekliyoruz. Biz Muğla'dan bir tane parti meclisine üye istiyoruz. Bunun bizim hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Parti meclisine girecek vekilimizi genel başkanımız seçsin istiyoruz. Muğla'da 4 vekilimiz var. 3 vekilimiz 'genel başkanımız bizi anahtar listede gösterirse çalışırız' dediler. Mürsel Vekilim ise kişisel adaylığını açıkladı. Süleyman Girgin ile Suat Özcan ise kararı genel başkana bıraktıklarını söylediler. Biz Muğla'nın parti meclisinde temsil edilmesini istiyoruz. Bunun için de uğraş veriyoruz. Genel başkana gittiğimiz zaman biz ‘parti meclisinde temsil edilmeyi hak ediyoruz’ dedik” ifadelerini kullandı.

37. Olağan kurultayı ‘iktidara yürüyüş’ kurultayı olarak gördüklerini söyleyen Zeybekoğlu, “Seçim ne zaman yapılırsa yapılsın biz ülkeyi yönetmeye hazırız. Türkiye iyi yönetilmiyor. İktidara geleceğiz. Her sektörde kendisine yetebilir bir Türkiye için çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: Altar Zeyhan

Haber48


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner7