Ağbaba’dan Soylu’ya İstifa Çağrısı: Türkiye Maalesef Bir Lağımın İçinde

Sedat Peker’in, Bakan Soylu’nun 15 Temmuz sonrasında AKP Gençlik Kolları’nı da kullanarak sivillere silah dağıttığını öne sürmesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, savcıları göreve çağırdı.

Ağbaba’dan Soylu’ya İstifa Çağrısı: Türkiye Maalesef Bir Lağımın İçinde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Sedat Peker’in “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla sivillere silah dağıtıldığı” iddialarından sonra istifa çağrısında bulunarak şöyle dedi:

“TÜRKİYE MAALESEF BİR LAĞIMIN İÇİNDE”

“Türkiye’de halen namuslu dürüst savcılar olduğunu inanıyoruz, bu konuda mutlaka gereken yapılmalı. Soylu tarafından milis güçler yaratılması demokrasiyle bağdaşmaz. Türkiye bir çete tarafından yönetilmeye çalışılmakta ama Türkiye çete devletine mafya devletine teslim olmayacaktır. Ülkeyi kimler yönetiyor diye insan hayretler içinde bakıyor. İçişleri Bakanı’nın bir gün o görevde kalmaması lazım, derhal istifa etmesi lazım. Soylu İçişleri Bakanı değil suç işleri bakanıdır. Adının geçmediği bir şey yok. Bir gazeteci 10 milyon Avro rüşvet istiyor ve bir bakanın adına istiyor. Hangi bakan o, herkes biliyor. İddialara bakın, Türkiye maalesef bir lağımın içinde. Unutmadan soralım, hala 10 bin dolar maaş alan siyasetçi ortaya çıkmadı. Hâlâ 128 milyar doları bulamadık.”

Kaynak: Sözcü

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER