AK Parti Kulislerinde Binali Yıldırım'la İlgili Şok İddia

Gazeteci Hande Fırat bugünkü yazısında, "Binali Yıldırım'ı TBMM Başkanlığı'nda, Mustafa Şentop'u kabinede görürseniz şaşırmayın" dedi.

AK Parti Kulislerinde Binali Yıldırım'la İlgili Şok İddia

Hürriyet yazarı Hande Fırat, kongre tarihi için 2020 Haziran, Eylül aylarının konuşulduğunu dile getirirken Binali Yıldırım'la ilgili de bir dizi yazı kaleme aldı. Fırat, paylaştığı kulis bilgisinde, "AK Parti kongre çalışmalarını sürdürüyor. Geçen hafta basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre sürecine giderken çok geniş bir mutfak çalışması yaptıklarını belirtmişti. Kandemir, 'Bunu yaparken yeni sosyolojiyi, gelen yeni seçmenin beklentilerini, değişen beklentileri iyi okuma gayreti içindeyiz. Milletin sesine kulak vereceğimiz bir ekip oluşturacağız' dedi. Kongre için bir senelik takvim öngördüklerini açıkladı. Kandemir'in açıklamalarının ardından AK Parti kulislerine baktım." paylaşımında bulundu.

"BİNALİ YILDIRIM SICAK BAKIYOR"

Fırat, "Kongre için hedef 2020 Haziran ya da Eylül ayı. Kongre ile parti yönetiminde değişikliğe gidilmesi öngörülüyor. Yine aynı takvimde kabine değişikliği gündemde. Binali Yıldırım'ı TBMM Başkanlığı'nda, Mustafa Şentop'u kabinede görürseniz şaşırmayın. Yıldırım'ın TBMM Başkanlığı'na sıcak baktığını da söyleyeyim." dedi.

Burcu Keskin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1