AKP Kurucularından Abdüllatif Şener’den İktidara Eleştiriler!

AKP’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, iktidara yönelik eleştiriler yaptı. AKP’nin iktidara gelmesiyle zenginleşme iştahının başladığını dile getiren Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduktan sonraki ilk haftalarda yollarının özelleştirmelerle ayrıldığını belirtti. Şener, “Hatta iki ay birbirimizle konuşmadık” ifadesini kullandı.

AKP Kurucularından Abdüllatif Şener’den İktidara Eleştiriler!

Bütçe görüşmelerinde “Viva Zapata filmini anlatan, Hırsızlar ordusuna döndünüz”, “Davayı satanlar, davayı satanların arkasından gidenlerdir” çıkışlarıyla öne çıkan Abdüllatif Şener, Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in sorularını cevapladı. Şener, Erdoğan’ın kuruluştaki davayla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. “Başladığı günden beri fire verdi. AKP iktidarında yapılan yolsuzluk, cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm yolsuzlukları toplasanız fazladır. Muhtemeldir ki dünyanın en büyük yolsuzlukları bu ülkede yapılıyor. Her taraftan çalınıyor, her yer yağma ediliyor. Kamu gücü bireysel zenginleşme için seferber edilmiş” şeklinde konuşan Şener, şu sözlere yer verdi:


“Yeni nesil bir mafya devleti ortaya çıktı. Seçimle iktidara geliyorlar ama ülkeyi mafya yöntemleri ile idare ediyorlar. Mafya mantığına hizmet edecek yasalar çıkarıyorlar. Muhalefeti yasaları zorlayarak susturmaya kalkıyorlar. Bu, yeni nesil bir mafya devletidir. Tüm kamu kaynaklarını bireysel çıkarları için kullanıyorlar. Konusu suç olan paraları aklama, ihale kanunlarıyla oynama var. Türkiye şu an yeni nesil mafya devleti riski taşıyor.”


“Bu parti lider değil, kadro partisi demiştik. Erdoğan’ın kendisi bunu söyledi. Sonunda bu kadro ülkeyi yeni nesil mafya devletine çevirecek. Bunun neresi dava? Hür türlü yanlışlarını da dini söylemlerle kapatmaya çalışıyorlar. Yani kendi süfli çıkarları için dini lekelemekten de çekinmiyorlar” ifadesini kullanan Şener, “Bu kadroda bulunmak davaya ihanettir” dedi.
 

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 11:41

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER