AKP'li Özhaseki'den 'LGBT’li Bireyler'e Destek!

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, TV100'deki “Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali” adlı programa konuk oldu. Tural’ın “Sayın Bakanım benim şansımın direkt merak ettiği bir konu var, yani bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. LGBT’li bireylerle ilgili düşünceleriniz nedir?” şeklindeki sorusuna Özhaseki cevap verdi.

AKP'li Özhaseki'den 'LGBT’li Bireyler'e Destek!

Sümbül Efendi'nin "Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz abes yaratmamıştır" ifadelerini alıntılayan Özhaseki şu ifadelere yer verdi:


"Benim dünyaya bakış felsefemi biraz önce söylemeye çalıştım. Küçük bir hikaye anlatmak isterim. İstanbul da Sünbül Efendi bir gün talebelerini toplar, hepsine der ki; bugün size bir soru soracağım der! Siz Tanrı olsaydınız ne yapardınız? Öğrenciler şaşkın, kimisi tövbe estağfurullah efendim diyor! Estağfurullah efendim diyenden geçilmiyor! Oğlum cevap verin, der! Çocuklar, hoca da kendilerini cesaretlendirince her birisi, biri diyor ki; “kötülükleri yok ederdim”, öbürü diyor ki; “Çok soğuk oluyor kışı yok ederdim”, “Açlığı yok ederdim, fakirliği yok ederdim” diyor! Şimdi ellerine tanrısal bir güç geçirmiş olunca herkes böyle bir şeyde bulunuyor! Orada çalışkan bir öğrenci var, çok da zeki en son sözü ona veriyor, öğrencinin adı Musa Musuhiddin. “Sen ne yapardın” Musa diyor? “Efendim ben her şeyi merkezinde bırakırdım” diyor! Her şeyi merkezinde bırakırdım. Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz abes yaratmamıştır! Her yarattığında bir hikmet vardır. O yüzden hiçbir şeyi şunu yok ederdim bunu yok ederdim olmaz! Hayat zıtlıklar üzerine kaim, aklık varsa-karalık var, uzunluk varsa-kısalık var, iyilik varsa-kötülük var."


LGBT’li bireylerin tercihlerine herkesin sonuna kadar saygılı olması gerektiğini belirten Özhaseki, “Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var!” diyerek, “Her şeyi merkezinde bırakırdım, Allah her şeyi bir denge üzerine yaratmıştır. Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var! Onu Cenab-ı Hakkın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında bana göre saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygılı olmaktan başka elimizden bir şey gelmez” şeklinde konuştu.


Özhaseki'nin LGBT çıkışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çelişmesi de dikkat çekti.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 13:49

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER