AKP'nin Yeni Anket Metodu: Vatandaşa Gidecek!

AKP, yeni anket metoduyla vatandaşın ayağına gidip, ekonomik sıkıntıları dinlenecek ve çözümler üretilecek.

AKP'nin Yeni Anket Metodu: Vatandaşa Gidecek!

Seçim hazırlıkları kapsamında anket çalışmalarını devam ettiren AKP, gelecek ay yeni bir anket daha yaptıracak. AKP’nin yaptıracağı ankette farklı bir metot kullanılacak. Yaklaşık 5 bin kişiye ‘hangi partiye oy vereceği’ sorulacak  anket çalışmasında, belirlenen adreslere gidilecek ancak anketör bunu gidince öğrenecek. Belirlenen evde ankete katılacak kişi, doğum günü o günün tarihine en yakın olan vatandaş olacak. Böylelikle, anket çalışmalarının rastgele yapılması hedefleniyor.


Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine göre; AKP kurmayları “Nereye gidileceğini ve kiminle görüşüleceğini biz parti olarak bilmeyeceğiz. Anketörün önüne bir adres listesi çıkacak. Nereye gideceğini aslında o da bilmeyecek. Gittiği evde de kiminle anket yapacağı rastgele olacak. Orada, o güne doğum tarihi en yakın olan 18 yaşından yukarı bir aile bireyiyle anket yapılacak. Evde yoksa da randevulaşacaklar” ifadelerini kullandı.


AKP ayrıca, yaklaşık olarak 2 bin kişiye ‘Günlük hayatınızdaki en önemli sorun nedir?’ şeklinde de sordu. Vatandaşın yüzde 60’ının üzerinde en çok ekonomik sıkıntılar, işsizlik, gıda enflasyonu ve hayat pahalılığı gibi konulardan şikâyet ettiği kaydedildi. Yine, yapılan anketlerde vatandaşın bu problemlerin çözümü konusunda iktidarı işaret ettiği aktarıldı.  Anketlerden gelen sonuçların genelde ekonomi olduğu üzerinde değerlendirmeler yapılırken terör ve eğitim gibi başlıklarla ilgili gelen şikâyetlerin neredeyse sıfırlandığı kaydedildi.


Kaynak: TurkiyeGazetesi

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 15:50

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER