AKP’li Hüseyin Yayman'dan Adnan Oktar Grubu Açıklaması

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Adnan Oktar grubu temsilcileriyle görüşmesinin dava dosyasına giren notlarının kamuoyuna yansımasından sonra açıklamada bulundu. AKP’li Hüseyin Yayman, “Yalnız bir kez görüştüm, Aylin Atamaca’yı da Adnan Hocacıları da dava edeceğim” ifadesini kullandı.

AKP’li Hüseyin Yayman'dan Adnan Oktar Grubu Açıklaması

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda, Oktar’ın evinden çıkan notlar, polis raporuyla dava dosyasına girmişti. Bu notlarda, Oktar grubunun temsilcileri, Adnan Oktar adına çeşitli görüşmeler yapıyor, bunları da Oktar’a raporluyordu. Söz konusu görüşme, Oktar’a yapılan operasyonun öncesine dayanıyordu. Notun içeriğinde, Yayman ile Oktar grubundan Aylin Atmaca’nın, Oktar’a yapılacak operasyon üzerine konuştuğuna dair ifadeler yer alıyordu. Başkanlık sistemi henüz kamuoyu gündemine gelmeden önce, görüşme notlarında bulunuyordu. Ayrıca Atmaca, Yayman’ın “Yıllarca Atatürk’e karşı olan ve mücadele eden bir insandım. Bu olayın ardından Atatürk’ün kıymetini anladım” ifadesini kullandığı şeklinde not almıştı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Barış Terkoğlu’na açıklamada bulunan AKP’li Yayman, Aylin Atmaca ile sadece 5 dakika, danışmanının eşliğinde görüştüğünü ancak nota konu olan ifadeleri kullanmadığını dile getirdi.

Yayman'ın ifadeleri şu şekilde:

“Tarih boyunca ne Adnan Oktar grubuyla ne de başka bir cemaat ile herhangi bir ilişkim olmadı. Oktar grubundan, yazınızda yer alan Aylin Atmaca ile hayatım boyunca sadece bir kez görüştüm. Belki 20 defa arayıp randevu talep ettiler. Aracı olanlar oldu, ‘Biz görüştük sen de görüşebilirsin’ dediler. Ancak Atmaca’nın not aldığı ifadeleri asla kullanmadım. Bütün görüşmemiz 5 dakikaydı. Ben o sırada bakan yardımcısıydım. Görüşme sırasında danışmanım da vardı. Bu şekilde konuşmamızı çarpıttığı için Aylin Atmaca’yı dava edeceğim.”

Hayatı boyunca Atatürk’ü saygı ile andığını belirten Yayman, “Atatürk’ü sözde değil özde seven biriyim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER