Alaattin Çakıcı'dan Bahçeli'ye: Yolunda Ölürüz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “dava arkadaşım” şeklinde sahip çıktığı son kabadayı Alaattin Çakıcı, Twitter hesabından MHP ve Bahçeli’ye bağlılığını tekrar belirtti.

Alaattin Çakıcı'dan Bahçeli'ye: Yolunda Ölürüz!

Çakıcı, 6 sene önce cezaevinden Bahçeli’ye yazdığı ve ağır ifadeler kullandığı mektubun yeniden gündem olması üzerine yaptığı açıklamada “Altı yıl evvel uzun yıllar boyunca cezaevi ortamında bulunmam nedeniyle sayın genel başkanım Devlet Bahçeli ile ilgili ağzımdan çıkan sözlerden dolayı Ankara Sincan Cezaevinde yatarken bu sözler ile ilgili hakim karşısına çıktım. Mahkeme ve kamuoyu önünde sayın genel başkanımdan özür dilerim diye kullandığım ifadem mahkeme kayıtlarında mevcuttur. 2016’dan bu yana kendisiyle ilgili en ufak onur kırıcı bir açıklama yapmamışımdır. Nedense Türkiye üzerinde by-pass yapmak isteyen batı Avrupa, ABD, üst akıl ve hatta Rusların bile en büyük ideali Cumhur ittifakını yıkmak, MHP’ye zarar vermek, sayın devlet başkanını iktidardan edebilmek için uluslararası güç ve odaklar ile Türkiye’deki işbirlikçileri hiç boş durmuyor” ifadelerine yer verdi.
 
Çakıcı açıklamasını, “Üç saat evvel 2014-2015’te yazdığım yazıları bugün gündeme getirenlere şunu diyorum. Sayın Devlet Bahçeli benim ağabeyimdir ve savunduğum partinin de lideridir. Bana ihtiyacı yok. Ben ve oğlum onun şahsının yolunda ölürüz.” dediği açıklamasını “Not: Bu ülkede siyasi cinayetlerin olacağını gündeme getiren vatan hainlerine diyorum ki ilk siyasi cinayetiniz ben olayım. Biraz erkeklik varsa beni öldürürsünüz. İlk siyasi cinayetiniz de ben olmuş olurum. Ama sizler mahalleyi karıştıran hatunlar gibi konuşur fakat o ölçüden ileri gidemezsiniz” sözleriyle tamamladı.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 13:26

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER