Cemil Çiçek’ten Bahçeli’nin 50+1 Tepkisine Cevap!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İştire Kurulu üyesi Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 50+1 konusunda kendisine tepki göstermesine yönelik, “Konunun nasıl gündeme geldiği belli. Dolayısıyla kamuoyu nasıl değerlendirir, değerlendirmesi gerekenler nasıl değerlendirecektir” ifadesini kullandı.

Cemil Çiçek’ten Bahçeli’nin 50+1 Tepkisine Cevap!

Cumhurbaşkanı seçimleri için gerekli olan 50+1 şartını eleştiren Cemil Çiçek, Bahçeli’nin geçtiğimiz gün grup toplantısında kendisine bu konu üzerinden yüklenmesine cevap verdi.


Sözcü Gazetesi’nden Aytunç Erkin‘e konuşan Çiçek, “Artık bir şey demiyorum. Ben sizinle yaptığım röportajda söylemiştim: Doğrusu siz gazetecilik yapıyorsunuz. İtirazlarım çok açık. Ama fikir değil ben tartışılıyorum. Kusura bakmayın bundan sonra beyanat vermeyeceğim. Benim söylediğim belli Sayın Bahçeli’nin de. Konunun nasıl gündeme geldiği belli. Kim nasıl değerlendiriyorsa ya da anlıyorsa anlasın. Bir kez daha söylüyorum: Konunun nasıl gündeme geldiği belli. Açıklamalarım ortada. Değerlendirmesi gerekenler değerlendirir. Ayrıca açıklama yapmam gerekmez” dedi.


Çiçek, açıklamasına şu şekilde devam etti:


“Ama gördünüz değil mi? Dediklerim doğru çıkıyor. Fikirler değil ben tartışılıyorum. Bu ortam sağlıklı bir konuşma ortamı değil ki! İnsanlar konuşsa… Altını yeniden çiziyorum: Konunun nasıl gündeme geldiği belli. Dolayısıyla kamuoyu nasıl değerlendirir, değerlendirmesi gerekenler nasıl değerlendirecektir.”


Erkin, Çiçek’in cevabına, “‘Konunun nasıl gündeme geldiği belli’ cümlesi çok önemli. Çünkü… Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile SP lideri Temel Karamollaoğlu arasında geçen görüşme sonrasında Karamollaoğlu’nun açıklamalarına işaret etti” yorumunda bulundu.

Kaynak: Sozcu
 

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER