Cezaevine Giren Emekli Orgeneral Çetin Doğan'dan Açıklama

28 Şubat davasında cezaların onanmasından sonra 81 yaşında cezaevine giren emekli orgeneral Çetin Doğan 'af tartışmalarıyla' alakalı, "28 Şubat Davası’nda evet suçlular var. Ancak bu suçlular hiçbir zaman sanıklar olmadı. Davaya bakanlar, davaya ruhsat verenler, hukuksuz süreci başlatanlar, bu hukuksuz sürece destek olanları, bu adaletsizliğe kesintisiz güç kaynağı sağlayanlar asıl suçlulardır. Bu sebeple, özür dilemesi gereken, af dilemesi gereken de onlardır. Bizler değiliz" dedi.

Cezaevine Giren Emekli Orgeneral Çetin Doğan'dan Açıklama

Avukat Hüseyin Ersöz, “Af değil, adalet istiyoruz!” Hayatını heran cezaevinde kaybetme riski yaşayan bir kişinin bu duruşu, umalım ki insanları biraz olsun akla ve vicdana sevk eder. Müvekkilimiz Çetin Doğan’ın “af tartışması” üzerine Cezaevinde bizlere aktardığı görüşlerini aşağıda bulabilirsiniz" notu ile Doğan'ın açıklamalarını Twitter hesabından paylaştı.

Doğan'ın ifadeleri şu şekilde:

"ADALETSİZLİĞE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI SAĞLAYANLAR ASIL SUÇLULARDIR"

"28 Şubat Davası’nda evet suçlular var. Ancak bu suçlular hiçbir zaman sanıklar olmadı. Davaya bakanlar, davaya ruhsat verenler, hukuksuz süreci başlatanlar, bu hukuksuz sürece destek olanları, bu adaletsizliğe kesintisiz güç kaynağı sağlayanlar asıl suçlulardır. Bu sebepler, özür dilemesi gereken, af dilemesi gereken de onlardır. Bizler değiliz.

Bizler Nemrut Mustafa Paşa’nın yaptığına benzer bir yargılamaya muhatap olduk. Bu davada verilen hükümler, verenlerin kendi ailelerine ve çocuklarına bıraktıkları mirastır. Ben ise sevenlerime iyi bir miras bırakıyorum.

Yargılandığımız davanın seyri, Mahkeme Başkanı Fevzi Cıngar ve duruşma savcısının görevden alınması ile değişti.

Hukuksuz delillerle başlayan ama özel yetkili mahkemeler kapatıldıktan sonra daha adil bir görüntü veren yargılamada, bu kişilerin görevden alınması, hakkımızda verilecek cezanın ön hazırlığıydı. Tüm bu süreç boyunca ve halihazırda bizler sadece ve sadece adaletin tecellisi beklentisi içindeyiz."

Kaynak: T24

.

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER